שתף קטע נבחר

משרד הספורט מגבש נוהל להסרת גדרות במגרשים

הנוהל עתיד להסדיר את הליך הסרת הגדרות במגרשים המתאימים. השר וילנאי: "אחרי שנים של דיבורים יש עכשיו טיפול אמיתי בבעיית האלימות במגרשים"

משרד המדע, התרבות והספורט מגבש בימים אלו נוהל להסרת גדרות במגרשי ספורט. הנוהל עתיד להסדיר את ההליך להסרת גדרות במגרשים המתאימים, זאת לאחר שבימים האחרונים אישר שר הפנים, אלי ישי, תיקון לתקנות התכנון והבניה בעניין הסרת הגדרות. התיקון עתיד להתפרסם ברשומות בהקדם, לשם כניסתו לתוקף.
שר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי אמר: "בסוף העונה הקודמת, לאור האסון שקרה לנער אמיר רנד בחיפה, החלטנו לתת עדיפות לטיפול בנושא האלימות במגרשים. עוד לא חלפה שנה ואנו נמצאים במצב אחר לחלוטין - הכנסת כבר קיבלה את הצעת החוק שיזמתי, שנותנת כלים אופרטיביים לרשויות החוק להיאבק באלימות, ועכשיו אנחנו בדרך להורדת הגדרות. אני מקווה שהחוק והפעולה להורדת הגדרות יביאו להורדת האלימות במגרשים ולשיפור חוויית המשחק. אני מאמין שאם ניתן לקהל תנאים מתאימים כך שהוא לא ירגיש ב'כלוב כליאה', הוא יתנהג אחרת".
"המבחן עכשיו הוא בהפעלת ההסדרים, ובכלל זאת על ידי המשטרה והאוהדים", הוסיף השר וילנאי. "לא ניתן לומר עוד כי אין תשתית חוקית ואני שמח שתוך זמן כל כך קצר אנחנו מצליחים ליישם את ההמלצות, שגובשו בין היתר במסגרת דיוניה של ועדת החקירה הפרלמנטרית בראשות ח"כ אבשלום וילן".
הנוהל להסרת הגדרות יגובש במשותף על ידי משרד המדע התרבות והספורט, המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל בתיאום עם משרד הפנים, בהתייחס לאופן הטיפול, בחינת המגרשים הרלוונטיים וקביעת האמצעים החלופיים.

גברי לוי מתנגד להסרת הגדרות

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, אמר היום (ב') בתגובה להחלטת משרד הספורט: "אני מתנגד להורדה גורפת של הגדרות, אבל אם משרד הספורט והמשטרה החליטו, שיקחו אחריות". לוי ציין כי קבוצות יוכלו להסיר את הגדרות במגרשיהם הביתיים, רק לאחר שיציגו בפני ההתאחדות את אישור המשטרה ומשרד הפנים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי נחושתן
האסון בקריית אליעזר. כמעט שנה חלפה
צילום גילי נחושתן
הגדר הנסיונית בבלומפילד. נותר בגדר רעיון
מומלצים