שתף קטע נבחר

תגובות חריפות במערכת הפוליטית לדברי הרב עובדיה

כפי שנחשף בלעדית ב-ynet הורה מנהיג ש"ס למתפללים בביתו לכוון תפילה נגד יוסי שריד. השר רן כהן: "אלה דברי תועבה. קצה נפשי בריטואל הזה"

תגובות חריפות במערכת הפוליטית לדברי מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שהורה אתמול (יום ה`) למתפללים שהגיעו לתפילת שחרית בביתו "לכוון פרק תהילים" נגד יוסי שריד. הפרשה נחשפה בלעדית ב-ynet. כזכור, אמר הרב לנוכחים: "עכשיו לקרוא את מזמור ק"ט בתהילים, ולכוון אותו על יוסף בן יעקב". במזמור נאמר בין היתר: "הפקד עליו רשע, ושטן יעמוד על ימינו...יהיו ימיו מעטים... יהיו בניו יתומים ואשתו אלמנה... ויבוזו זרים יגיעו... אל יהי חונן ליתומיו... יהי אחריתו להכרית בדור אחר יימח שמם". בתפילה נכח גם יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי.
שר התעשייה והמסחר, רן כהן, הגיב בראיון לרשת ב` על הפרסום ב-ynet: "הדברים שנאמרו על ידי הרב הם דברי תועבה. קצה נפשי בכל הריטואל המחפיר הזה. זה כבר נמאס, הציבור הישראלי מקיא מכל העניין הזה".
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, אמר כי הרב עובדיה יוסף לא היה מרשה לעצמו מעשים מופקרים כאלה אילולא היה משוכנע שאהוד ברק הפקיר את יוסי שריד במרוצו אחרי חסדיו של הרב עובדיה יוסף. שריד עצמו סירב להגיב על הדברים.
גורם בכיר בבית הרב אמר בתגובה ל-ynet: "הפרק אומר שיש דין ויש דיין, וזו תפילה לקב"ה מתוך פרק תהילים. אולי תגידו גם שאסור לנו לקרוא תהילים?"
תנועת ש"ס מסרה את התגובה הבאה: "במשך כל הדורות כשעם ישראל היה שרוי בצרה, נוהגים לקרוא פרקי תהילים להצלחה ורפואה. הוראתו של הרב מאז ומתמיד לכל עם ישראל היא לקרוא תהילים להצלחת המאבק של תנועת ש"ס על צביונה היהודי של מדינת ישראל, ונגד רדיפת מוסדות התורה ולומדיה. יש לנו תחושה קשה שהצעד הבא נגד הדת הוא לאסור בחוק את הקריאה בספר הקדוש תהילים - "תזעזעי ארץ ותרעד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
ארכיון ידיעות אחרונות
השר יוסי שריד. לא מגיב
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים