שתף קטע נבחר

מגמה חדשה: לקיחת משכנתא לפני החתונה

סקר בנק אדנים: 14% מהזוגות הצעירים רוכשים דירה ולוקחים משכנתא לפני שהם מתחתנים. הריבית הנמוכה באופן יחסי, הירידה במחירי הדירות והעלייה במכירי השכירות, דוחפת זוגות רבים לתהליך מזורז של רכישת דירה עוד בטרם נישאו

בערב ל"ג בעומר נישאים מדי שנה אלפי זוגות, והוא פותח את עונת חתונות הקיץ. רבים מאותם זוגות לוקחים גם משכנתא לאחר החתונה, אך מסקר שערך בנק אדנים למשכנתאות מתגלים ממצאים מפתיעים.
מהסקר עולה, כי בשנים האחרונות מתפתחת מגמה חדשה של זוגות הלוקחים את המשכנתא לפני החתונה והם מהווים – 14% מהזוגות הנישאים. עוד עולה, כי 58% מהזוגות הצעירים נוהגים לקחת משכנתא ולרכוש דירה בשנה הראשונה לאחר הנישואין, 7% רוכשים דירה במימון עצמי ו- 21% ממשיכים לגור בשכירות או להתגורר בבית ההורים.
איציק אלוני מנהל השיווק של בנק אדנים, טוען כי המגמה החדשה של לקיחת משכנתא לפני החתונה אינה מפתיעה אותו. על פי החוק, זוג זכאי למשכנתא של משרד השיכון כבר לאחר תהליך הרישום ברבנות, ולא חייב להמתין לטקס הנישואין. עובדה זו, יחד עם הריבית הנמוכה באופן יחסי, הירידה במחירי הדירות והעלייה במכירי השכירות, דוחפת זוגות רבים לתהליך מזורז של רכישת דירה עוד בטרם נישאו.
חיים קיפל, מנכ"ל חברת EMI לביטוח משכנתאות, המתמחה במימון גבוה, מוסיף כי בשנתיים האחרונות חלה עלייה של 32% במספר הזוגות שפנו לחברה בבקשה להלוואות לרכישת דירה ראשונה, עוד בטרם נישאו.
לדבריו, הסיבה לעלייה זו טמונה בעיקר באפשרות לקחת מסלולי מימון גבוה המאפשרים לזוגות צעירים להקציב הון עצמי נמוך, ללא ערבים ולרכוש דירה משלהם.

לזוגות הצעירים: מדריך משכנתאות מקוצר

המשכנתא היא הלוואה הניתנת על ידי הבנקים או חברות הביטוח בתמורה לשיעבוד הדירה למלווים.
היא ניתנת לתקופה של החל משנה אחת ועד ל – 30 שנה.
המשכנתא ניתנת על ידי בנקים למשכנתאות ועל ידי חברות הביטוח. זכאי משרד השיכון יכולים לקבל הלוואות רק בבנקים למשכנתאות
זוגות נשואים חסרי דירה משלהם, כולל זוגות שנרשמו לנישואים נחשבים לזכאי משרד השיכון.
גודל הסיוע לזכאים נקבע בהתאם למספר הנקודות שהם צברו בתעודת הזכאות. ככל שהזוג נשוי שנים רבות יותר, ללא דירה משלו וככל שיש לו מספר ילדים גדול יותר והוא מגיע ממשפחות גדולות יותר הוא צובר יותר נקודות. שירות צבאי מעניק נקודות נוספות ובנוסף, זוגות שבוחרים לגור באזורי עדיפות לאומיים מקבלים סיוע נוסף.
לאחרונה, נחשפו בתקשורת סיפורים קשים על אנשים שאיבדו את דירתם מפני שלא הצליחו לעבוד בהחזרי המשכנתא , על מנת לא להגיע למצב כזה יש לזכור כי נטילת המשכנתא היא התחייבות ארוכת טווח הנוגסת מדי חודש בחלק ניכר מהכנסות הזוג, לכן לפני נטילת ההתחייבות יש לוודא שניתן לעמוד בה ובשום פנים ואופן אין לקחת משכנתא שההחזר החודשי עליה גבוה משליש מהכנסות הזוג.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוקחים משכנתא. לא מחכים לחופה
מומלצים