שתף קטע נבחר

20 מיליון שקל להקמת מוזיאון 'אגם'

המוזיאון ליצירות האמן יעקב אגם יוקם על שטח של 9.2 דונם במערב ראשל"צ. אישור התוכנית עורר ויכוח נוקב במועצה

מועצת עיריית ראשון לציון אישרה הקמת מוזיאון ליצירותיו של האמן יעקב אגם וליצירות מקומיות אחרות בעלות של כ- 20 מיליון שקל. על פי ההסכם שבין העירייה לאגם ולעמותת קרית יעקב אגם בראשל"צ, המוזיאון יוקם על שטח של 9.2 דונם בחלקו הדרומי של המגרש המיועד כיום למעבר רכבת במערב לעיר.
אישור הקמת המוזיאון, המתוכנן כמרכז לתרבות ויצירה לתושבי העיר ולכלל תושבי ישראל, עורר ויכוח נוקב במועצה. רק לאחר כמה שעות הצליחה הקואליציה לאשר את ההחלטה על הקמת המוזיאון.
מחלוקת אחת התעוררה סביב דרישת הסיעות הדתיות שלא להציג במוזיאון תערוכות ש"יפגעו ברגשות הציבור הדתי". בתגובה טענו חברי האופוזציה, ובראשם אבי עומרד, יו"ר סיעת ראשון ירוקה, שיש בדרישה סממנים של כפייה דתית.
חרף המצב הכלכלי הקשה, מתברר שלעיריית ראשל"צ נותרו כספים להקמת מוזיאון. על פי התוכנית, שלב א' של התוכנית יוקם המוזיאון על שטח של 1500 מ"ר, במימון מלא של העירייה עד לסכום של 3.75 מיליון דולר. העירייה גם תדאג לפיתוח הסביבתי של המוזיאון ולהקמת גן אמנותי לידו, שעדיין לא נקבע איך יעוצב.
בהסכם נקבע שהצדדים יקימו את "עמותת יעקב אגם לאמנות, חינוך ותרבות". באסיפה הכללית של העמותה יהיו 12 חברים והיא תפעל על בסיס מוסד ללא כוונות רווח.
חבר המועצה דב צור: "אין לי התנגדות באופן עקרוני להקמת מוזיאון. אבל הקמת מוזיאון בעלות עשרות מיליוני שקלים, כשהעירייה באותו מועד שוקלת להטיל גזרות כלכליות על התושבים, נראה דבר מוטרף"

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוזיאון כשלב ראשון בדרך לקריה. יעקב אגם
צילום: ג'ו קוט
מומלצים