שתף קטע נבחר

פלמ"ח זאבי לח"כ אלון: "אתה תתרסק"

מתחממת האווירה ב"מולדת" לקראת הפריימריז במפלגה. ל-ynet נודע כי בנו של השר המנוח זאבי הציע לבני אלון לוותר על ההתמודדות ולקבל את תפקיד סגנו

פרסום ראשון: פגישה חשאית נערכה בשבוע שעבר בין יו"ר "מולדת", בני אלון, לבין פלמ"ח זאבי, בנו של השר המנוח, רחבעם זאבי. בפגישה הציע זאבי לאלון לפרוש מההתמודדות על הנהגת "מולדת" ולהיות מספר 2 ברשימתו לכנסת.
זאבי אמר לאלון בפגישה שנערכה בארבע עיניים: "חבל שתתמודד כי אתה תתרסק ואז יהיה לך קשה הרבה יותר לחבור אלי". אלון דחה את ההצעה ולפי שעה ממשיך בהתמודדות.
הפגישה החשאית בין השניים התקיימה בביתו של אחד מחברי "מולדת", במקום שהוגדר כנייטרלי. מטרתה המקורית של הפגישה בין שני היריבים היתה ללבן עניינים הקשורים לבחירות הפנימיות לראשות "מולדת", שייערכו ב-20 במאי. ממשרד ייעוץ התקשורת של פלמ"ח זאבי נמסר בתגובה, כי "הפגישה אכן עסקה בשמירה על טוהר הבחירות".

קרבות על התקנון

1,500 חברי מרכז מולדת יבחרו בפריימריז את אחד משני המועמדים המובילים, אלון וזאבי. בבחירות מתמודדים גם שני מועמדים נוספים, דביר אליעזר וציון שם-טוב. שמות כמעט אנונימיים בציבור, אך מוכרים בקרב חברי מרכז המפלגה.
לטענת מקורות בימין, ניסה ח"כ בני אלון באחרונה להטות את תוצאות הבחירות לטובתו כאשר הביא 700 מאנשיו להתפקד למפלגה. זאבי התנגד נחרצות להשתתפותם בבחירות לראשות "מולדת" ולכן ניצל סעיף בתקנון הקובע, כי "רשאי להשתתף בבחירות רק מי שחבר במפלגה חמישה חודשים ומעלה". "בני מנסה לעשות מחטפים ולקחת את מולדת בצורה לא מכובדת", אמר מקור בתנועה.
בתגובה לשורה של שאלות שהוגשו לו על ידי ynet, מסר בני אלון את התגובה הבאה: "יו"ר 'מולדת' מסרב לרכל ולהדליף שיחות פרטיות. יו"ר 'מולדת' מסרב להתייחס לספקולציות מגמתיות שנועדו לזרוע דיס-אינפורמציה ופאניקה. יו"ר 'מולדת' בטוח שב-20 במאי הוא ימשיך לכהן כיושב ראש 'מולדת'. יו"ר 'מולדת' בטוח שעם סיום בזבוז האנרגיה על שטויות, הוא יוכל להתפנות למימוש הפוטנציאל של מפלגת הטרנספר".
במטה של זאבי אומרים כי הם מובילים בהתמודדות ומאמינים שפלמ"ח זאבי ייבחר ברוב מוחץ ליושב הראש החדש של "מולדת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
פגישה בארבע עיניים. פלמח זאבי
צילום: ג'רמי פלדמן
ספקולציות מגמתיות. אלון
מומלצים