שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חצי מהילדות בישראל: אנו מרגישות שמנות מדי
  מחקר של אוניברסיטת חיפה מגלה: חוסר שביעות הרצון של נשים מגופן מתחיל כבר בקרב תלמידות כיתה ב'. רופאה משניידר: ילדות בנות שמונה מטופלות אצלנו בשל הפרעות אכילה

  חוסר שביעות הרצון של נשים מגופן, והתחושה שהן תמיד שמנות מדי – מתחיל כבר אצל ילדות בבית הספר היסודי. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת חיפה.
  הסקר נערך בקרב 136 ילדות וילדים. במהלך הסקר נשאלו גם 174 מהוריהם באשר לשביעות רצונם ממבנה הגוף של ילדיהם.
  מממצאי הסקר עולה כי 51% מתלמידות כיתות ב'-ה' (גילאי 7-10) ברחבי המדינה הרגישו שהן שמנות מדי. 5% מהן הביעו חוסר שביעות רצון מגופן בנימוק שהן רזות מדי.
  45% מהבנים באותן כיתות חשו אי שביעות רצון ממבנה גופם: 27.6% חשבו שהם שמנים מדי, ו-17.2% אמרו שהם רזים מדי.
  במהלך המחקר נקלעו הבנות למבוכה ולחשש לפני שהן נשקלו. הן הסבירו כי בנים מעדיפים בנות רזות, וכי ילדה רזה תהיה מקובלת יותר בחברה מאשר ילדה שמנה.
  עורכות המחקר, שמרית פליישר, ופרופ' מרילין ספר, מציינות כי מדובר בממצאים מדאיגים, שכן חוסר שביעות רצון ממראה הגוף משפיע לרעה על הדימוי העצמי וגורם להפרעות אכילה ולפגיעה בגדילה.
  "עמדות כלפי אידיאל היופי ובכלל זה משקל – מתפתחות בגיל מוקדם ומעוצבות על ידי מערך של השפעות תרבותיות חברתיות", אמרה פליישר. "אידיאל היופי המערבי מעיד על סטנדרט שנעשה יותר ויותר רזה, עבור נשים, ושרירי עבור גברים".
  מנהלת המחלקה להפרעות אכילה בבית החולים שניידר, ד"ר סינתיה כראל, שצוטטה במחקר, טוענת כי גיל הנערות הסובלות מהפרעות אכילה הולך ויורד, וכי ילדות בנות שמונה ותשע מגיעות לטיפול רפואי בשל הפרעות אכילה.
  בסקר נמצא כי 71% מהאמהות ו-60% מהאבות, שילדיהם השתתפו במחקר, הביעו דווקא שביעות רצון ממבנה הגוף של בנותיהם ובניהם. לאלה שלא היו מרוצים, הפריעה העובדה כי הילדים שלהם רזים מדיי. אלא שמהמחקר עולה כי בכל הנוגע לענייני משקל וגיזרה, מושפעים הילדים יותר מהתקשורת ומחבריהם, מאשר מעמדת הוריהם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק אוסרוביץ`
  בית חולים. בנות שמונה מטופלות
  ברק אוסרוביץ`
  מומלצים