שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קליפורניה תחקור, האם אנרון רימה אותה
  "ייתכן כי התאגיד ביצע מניפולציה רמאית על שוק האנרגיה של קליפורניה"

  "זה זמן מה יש בי חשדות הולכים וגדלים לגבי האפשרות שתאגיד אנרון (Enron) ביצע מניפולציה רמאית על שוק האנרגיה של קליפורניה".
  זה הנימוק שהעלתה סנטורית דיאן פיינסטיין (Dianne Feinstein), נציגת קליפורניה מטעם המפלגה הדמוקרטית, בדרישה כי משרד המשפטים הפדראלי יפתח בחקירה ספציפית על הנושא. לדבריה, "בידי נציבות הוויסות לענף האנרגיה (Federal Energy Regulatory Commission) יש מסמכים ובהם ראיות אפשריות להונאה כאמור לעיל". היא מבקשת כי החקירה תתייחס ישירות להפרתם של חוקי ההונאה (וגם כל חוק אחר) בידי תאגיד הסחר-באנרגיה אנרון.
  בין המסמכים שפירסמו אנשי FERC לאחרונה, יש מיזכר פנימי של התאגיד ובו דיון באסטרטגיה המבוססת על יצירת עומס ברשת החשמל - על-ידי "שליחת עודפים מן הגנרטורים" - וזאת, כדי שהחברה המפעילה את הרשת תשלם לאנרון כסף בתמורה לכך שהתאגיד יעביר זרם-חשמל בכיוון השני. המזכר מציין כי "לעיתים קרובות יכול להיות רווחי הצעד של מכירת אנרגיה בהפסד בכדי לקבל תשלום על הקלת-העומס".
  במזכר הייתה התייחסות לאפשרות של גביית כסף בעבור תכנון - אך לא ביצוע - של העברת עומס בכיוונים ספציפיים לפי עונות השנה. וגם לאסטרטגיה המבוססת על הוצאת חשמל מתחומי הרשת של קליפורניה ואחרי-כן מכירתו בחזרה לגורמים בתוך תחומי המדינה.
  פיינסטיין טוענת כי במהלך משבר האנרגיה של קליפורניה, העלות הכוללת של החשמל במדינה עלתה מרמה של 7 מיליארד דולר בשנת 1999 לרמה של 27 מיליארד בשנת 2000 ולרמה של 26.5 מיליארד דולר בשנה שעברה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים