שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עשרות אלפים בהפגנת השמאל בתל אביב
  לדברי המארגנים, להפגנה הגיעו 100 אלף בני אדם. המשטרה: רק 70 אלף באו. עמוס עוז: לולא הטרור, מחנה השמאל היה משלים את ההסכם. בין הנוכחים היתה גם יפה ירקוני. הנשיא קצב: דבריה של ירקוני מחזקים את ערפאת וארגוני הטרור

  עשרות אלפי בני אדם השתתפו אמש (שבת) בהפגנת השמאל בכיכר רבין, שנערכה תחת הכותרת "לצאת מהשטחים למען ישראל". המשטרה מעריכה כי הגיעו לעצרת 70,000 איש ואילו המארגנים מעריכים כי הגיעו כ-100,000 איש. מאות שוטרים אבטחו את העצרת, ומסוק משטרתי חג סביב האזור.
  בין המשתתפים בעצרת היתה גם הזמרת יפה ירקוני, שהגיעה מלווה במאבטחים, והתקבלה בחום רב על ידי הנוכחים. היא הגיעה למקום למרות שאלמוני התקשר למארגני ההפגנה ואיים: אם ירקוני תשתתף - היא תירצח. ירקוני אמרה בתגובה ש"אנשים ייעצו לי לא להגיע אך איני מפחדת".
  יו"ר מרצ, יוסי שריד אמר בהפגנה כי "שרון, פואד ופרס, אין לכם אישור מאיתנו לכבוש מחדש את השטחים. תאמינו לנו, האישור שלנו חשוב יותר מהאישור של בוש".
  צלי רשף מ"שלום עכשיו" אמר כי "ראש ממשלה אומר שערפאת 'אשם, אשם, אשם', אבל אנחנו אומרים שראש ממשלה שאומר שלא ידון בפינוי התנחלויות בקדנציה שלו אשם".
  הסופר עמוס עוז אמר כי "אני פונה ליאסר ערפאת ואומר: עצמאותה של המדינה הפלסטינית לא תגיע באמצעות הטרור ולהנהגה הפלסטינית אני אומר: לולא הטרור, המחנה שניצב כאן היה משלים את ההסכם. כמעט כולם יודעים שבסופו של דבר יהיו כאן שתי מדינות לשתי עמים. אפילו מי שלא מסכים לכך יודע שזה יבוא". הוא פנה למתנחלים ואמר: "שובו הביתה, בואו לערד, לירוחם, לערד ולדימונה, אופקים ואילת. נקבל אתכם שם בזרועות פתוחות".
  הבדרן דודו טופז אמר כי "אנשים שגרים בשטחים הכבושים יצטרכו לוותר על החלום שלהם, וגם אם הם ייצאו מבתיהם לא מובטח שלום, אבל זה ייתן לנו כוח להאמין בצדקת דרכנו. אני לא אוהב, או תומך בפלסטינים, אני בעד עצמנו וחושב על טובתנו. ולטובתנו צריך לצאת משם, לנו יהיה יותר טוב. המתנחלים הם לא אויבנו אלא הוטעו על ידי הממשלות לגור שם בחושבם שזו ציונות". הוא סיפר מעל הבמה כי "קיבלתי איום טלפוני שאם אנאם בעצרת יפגעו בי".
  בהפגנה השתתפו האירגונים "שלום עכשיו", "קואליציית השלום", תנועת מרצ, הקיבוץ הארצי, "השומר הצעיר", "נתיבות שלום", פורום ההורים השכולים, אירגון הבחירה הדמוקרטית, תנועת יוני העבודה ואירגון "הקו הירוק – סטודנטים שמים גבול".

  הנשיא: ירקוני מחזקת את ארגוני הטרור

  נשיא המדינה, משה קצב, אמר ש"דבריה של הזמרת יפה ירקוני מחזקים את ערפאת ואת ארגוני הטרור". קצב, שאמר את הדברים בראיון לערוץ 2, הוסיף כי "אני מסתייג מאיומים ונידויים, אבל בתקופת חירום אנחנו צריכים להיות להיות מאוד שקולים וזהירים בהתבטאויות שלנו, במיוחד אלו שיש להם השפעה על דעת הקהל, שהם מודל ודוגמה לחיקוי. הם צריכים להביע קולות מחאה, להשמיע ביקורת, אבל בצורה מבוקרת". לדבריו, מה שמניע את ארגוני הטרור הפלסטינים ואת יאסר ערפאת הוא מצב הרוח והמודל הלאומי בחברה הישראלית. ערפאת מתחזק כתוצאה מהביטויים האלה", אמר הנשיא.
  ירקוני עלתה לאחרונה לכותרות לאחר ראיון ששודר בגלי צה"ל, שם אמרה כי האירועים בג'נין "מזכירים לי את השואה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים