שתף קטע נבחר

נלכדה מחבלת מתאבדת בטול כרם

בגוש עציון: אשה בהריון נדקרה על ידי מחבל. עובר אורח וחיילים במקום הצילו אותה. בבוקר: נמנע פיגוע בעפולה בזכות אזרח עירני

כוח מג"ב בשיתוף עם חיילי מילואים לכד אחר הצהריים (ב') בטול כרם פלסטינית השייכת לארגון התנזים של הפתח, החשודה בתכנון לבצע פיגוע התאבדות.
הפלסטינית, ת'וורה מאשד שלש חמור מהכפר ג'בע, קשורה להתארגנות שאחראית על הפיגוע שבוצע אתמול בנתניה. יציאתה המתוכננת לפיגוע היא שהביאה לכוננות הגבוהה בקרב כוחות הביטחון ביומיים האחרונים.

פצועה קל-בינוני בפיגוע דקירה

אישה ישראלית כבת 30, בחודש השביעי להריונה, נדקרה על ידי פלסטיני אחר הצהריים (יום ב'). מצבה קל-בינוני. המחבל נלכד.
המחבל, פלסטיני בן 27, הגיע סמוך לשעה 15:00 לתחנת האוטובוס בצומת גוש עציון והחל לדקור את האשה, תושבת בת עין, שעמדה בתחנה. אזרח ישראלי שהיה במקום הבחין במתרחש ונאבק עם המחבל תוך שהוא מזעיק חיילים שהיו בסמוך למקום. הפלסטיני נתפס על ידי החיילים כשברשותו שני סכינים.
הישראלית, תושבת האזור, הועברה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. הפלסטיני הועבר לחקירה במשטרת מרחב חברון.

אזרח מנע פיגוע בתענכים

אסון גדול נמנע הבוקר כשמחבל פוצץ עצמו בצומת הסרגל בכביש התענכים סמוך לעפולה. איש לא נפגע פיזית. שני בני אדם שהיו במקום סובלים מחרדה.
בסביבות השעה 7 בבוקר עמד המחבל בתחנת ההסעה על הכביש המוביל בין עפולה לת"א. במקום עמדו באותה שעה שני עובדי רפא"ל שהמתינו להסעה. הוא ביקש לעלות אתם לאוטובוס, אך הם דחפו אותו החוצה ואמרו לו כי מדובר בהסעה פרטית.
דקות לאחר מכן חצה המחבל את הצומת. ברמזור הבחין בו אלוף משנה שמשון ארבל, מיחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים. "ראיתי אדם עם מעיל כחול שעורר את חשדי. הוא היה מסורק יפה ונראה כאילו הוא הולך לחתונה", סיפר.
ארבל התקשר למשטרה וכך גם שני עובדי רפא"ל. למקום הגיע צוות שיטור של מג"ב. השוטרים ביקשו תעודה מזהה מהאיש ובתגובה הוא הפעיל מטען ופוצץ את עצמו. השוטרים לא נפגעו, ואילו המחבל נהרג. במשטרה מעריכים כי המחבל תיכנן להגיע לעפולה.
רס"מ נאיף גאנם, שוטר מג"ב שהגיע לבדוק את המחבל, סיפר: "לאחר שקיבלנו קריאה על אדם חשוד בצומת הסרגל, נסענו לשם בניידת, והגענו לתחנת האוטובוס שמוצבת לכיוון ישובי התענכים. ראינו אדם שעומד לבד בתחנה. הוא נראה רגיל לגמרי, לבש מעיל אבל לא עורר חשד. ניסינו לדבר איתו כמה מילים, לשאול אותו מי הוא, אבל הוא לא ענה ורק התחיל להתרחק. הבנו שמשהו לא בסדר ורצינו לצאת מהניידת לבדוק אותו, ואז הוא התפוצץ. הוא היה ממש במרחק של מטר וחצי מאיתנו. הוא התפוצץ ממש לידינו. היה לנו מזל גדול".
מפקד תחנת עפולה, סגן ניצב מנחם חבר, אמר: "מהערכה ראשונית בשטח, מדובר במטען רב עוצמה שיכול היה לגרום לפיגוע עם עשרות נפגעים".

"יצאתי החוצה והתעלפתי"

עמיר מסארווה וכאמל אבו שנדי, שני עדי ראייה, היו בדרכם מכיוון קיסריה לעפולה. "עמדנו ברמזור, הסתכלתי ימינה מהחלון, ראיתי ניידת של מג"ב ואז פתאום שמעתי פיצוץ חזק שהרעיד את כל המשאית. ראיתי ענן שחור ומיד הבנתי שזה פיגוע", אמר מסארווה. "הייתי בטוח שהלכו לי החיים, יצאתי החוצה והתעלפתי ואז פינו אותי באמבולנס לבית חולים 'העמק' בעפולה. הפיצוץ עדיין מהדהד לי בראש ואני מתאר לעצמי שאני עוד אשמע אותו עוד ימים רבים".
את הידיעה כתבו: פליקס פריש, שרון רופא ואפרת וייס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הפיגוע בתענכים
צילום: ערוץ 2
מומלצים