שתף קטע נבחר

תקדים: חקירה פלילית נגד שופט עליון

הפרקליטות צפויה להודיע בשבוע הבא על פתיחת חקירה פלילית נגד השופט בדימוס צבי טל בעקבות דו"ח מבקר המדינה. היועץ המשפטי החליט: לא תיפתח חקירה נגד הנגיד לשעבר פרנקל, אך הוא חייב להחזיר את הכסף

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, צפויה להודיע בשבוע הבא על פתיחת חקירה פלילית נגד שופט בית המשפט העליון בדימוס צבי טל בקשר לממצאי דו"ח מבקר המדינה בעניין התנהלותה של ועדת העזבונות בראשותו. לעומת זאת, לא תיפתח חקירה פלילית נגד נגיד בנק ישראל לשעבר, יעקב פרנקל, בפרשת הכספים ששולמו לו עם פרישתו.
ההחלטה בעניינו של השופט טל התקבלה בפרקליטות המדינה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הודיע כי לא ידון בנושא בשל העובדה שטל הוא ידידו האישי. היועץ הודיע כי הוא משאיר את ההחלטה לפרקליטות, ומבדיקתה התברר כי לא יהיה מנוס מפתיחת חקירה פלילית נגד טל ויועצו צבי צויבל בחשד להפרת אמונים. בפרקליטות סבורים כי העובדה שטל וצויבל אישרו הענקת תמיכה של ועדת העזבונות לעמותות של מקורבים להם, מעלה חשד להפרת אמונים. תהיה זו הפעם הראשונה שתיפתח חקירה פלילית נגד שופט בית המשפט העליון.
לעומת זאת, קיים אתמול היועץ המשפטי דיון בעניינו של פרנקל בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה. בדיוק הוחלט כי לפרשה אין היבט פלילי, אולם פרנקל יידרש להחזיר את הכספים לבנק ישראל, ולא תשולם לו הקרן האקדמית שהוא דורש. היועץ גם יודיע בקרוב לציבור כי הוא רואה בחומרה את התנהגותם של פרנקל ושל בנק ישראל בפרשה.
לאחר פרסום דו"ח מבקר המדינה והסערה הציבורית שקמה בעקבותיו הפקיד פרנקל את הסכומים שקבע המבקר שהוא קיבל שלא כדין בנאמנות בבנק ישראל עד להכרעת היועץ. בעקבות החלטת היועץ מאתמול יערכו פרנקל והבנק התחשבנות מדוייקת לגבי הסכומים שפרנקל צריך להחזיר לבנק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים