שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "סוד המוח היהודי" מעניין את הסעודים והמצרים

  מו"לים מארצות ערב מעוניינים בספרו של ערן כץ העוסק במוח היהודי

  מוציאים לאור מסעודיה ומצרים מנהלים משא ומתן לרכישת זכויות התרגום לספרו של הישראלי ערן כץ "סוד המוח היהודי - טכניקות לפיתוח איניטילגנציה וזיכרון מצוין". הספר, שיצא לאור בעברית בהוצאת מודן, יופץ בין היתר גם בהולנד (הוצאת ביבלוס) וביפן (הוצאת קדקאווה שוטן) החל מהשנה הבאה, ונמצא במגעים ראשוניים עם הוצאות ספרים מארה"ב, גרמניה ואיטליה.
  בצורה הומוריסטית חוקר כץ בספר את מיתוס "היהודי החכם", ומציג את שיטות הלמידה המיוחדות ליהודים, המתאימות לדבריו לא רק ללימודי גמרא אלא ללימודים באשר הם. בספר מגולל כץ את סיפורו של ג'רום זומר, סטודנט ססגוני בעל עסק קטן לבגדים הרוצה להפוך לעילוי בעסקים ובלימודים. הוא חוקר את שיטות הלימוד היהודיות הנלמדות בישיבות, שיטות שעבדרו מדור לדור בקהילות סגורות ושהפכו ליהודים לפתח אינטליגנציה יוצאת דופן וזכרון פנומנלי.
  לדברי כץ המשא ומתן עם הסעודים והמצרים התקיים דרך הסוכנת האישית שמייצגת אותו באיטליה, ויקי סאטלו. "דברתי עם נציגי המו"ל הסעודי באופן ישיר ושאלתי אותם אם אין להם בעיה עם זה שאני ישראלי ויהודי, והם ענו שלא. ככל הנראה הם יעשו שינויים בספר, יורידו חלקים פרו ישראלים, וסביר להניח שהשם שלי לא יופיע על כריכת הספר. זה די מקובל שעושים שינויים בספרים. היפנים, לדוגמא, לא אוהבים ספרים ארוכים, והספר הוא בן למעלה משלוש מאות עמודים, כך שסביר להניח שהוא יקוצר. מאד הפתיע אותי ההתעניינות בסעודיה ובמצרים, ואני די משוכנע שמעונינים שם בספר מבחינה אינטלקטואלית ולא בשביל לעשות בו שימוש אנטישמי". את שמות המו"לים העדיף כץ שלא לחשוף בשלב זה מחשש שחשיפת הפרטים יחבלו בעסקה הרגישה.
  ערן כץ נכנס לספר השיאים של גינס לאחר שזכר מספר בן 500 ספרות שהוקרא בפניו פעם אחת בלבד. ספרו הקודם "סוד הזיכרון המצוין" נמכר בישראל ב-25,000 עותקים. את הרעיון לספר "סוד המוח היהודי" קיבל מחבר יפני בן כת המקאויה, שאמר לו: "אתם היהודים כל כך חכמים, שמישהו מוכרח לכתוב ספר על הראש שלכם ועל איך שאתם מצליחים כל כך בלימודים ובנושאים אחרים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים