שתף קטע נבחר

עדי דהן: טרגדיה שנייה במשפחה בתוך חודשיים

באפריל, היה זה בנם של מרסל וגבי דהן , שלומי, שנהרג בתאונה, אתמול נהרגה בפיגוע התופת בתם, עדי. תחילה קיוו שהיא בחיים, אבל ככל שחלפו השעות הלך והתברר האסון: עדי נהרגה

האסון שנחת אתמול על משפחת דהן מעפולה הוא מסוג הדברים שהמוח אינו יכול לעכל והלב לא יכול לשאת. חודשיים לאחר שאיבדו את בנם, שלומי (26), מדריך טיולים שנהרג בתאונה באיזור אילת, היכה המוות שוב במשפחה: בתם, עדי (17 וחצי), נהרגה בפיגוע התופת בצומת מגידו. עד אמש לא זוהתה בוודאות גופתה של עדי דהן, והיא נותרה ברשימת נוסעי האוטובוס הנעדרים.
עדי, תלמידת י"א בתיכון אורט בעפולה, יצאה מוקדם בבוקר מביתו של חברה, נועם, בשכונת פלורנטין בתל אביב, בדרכה לבית הוריה. נועם ליווה אותה לתחנה המרכזית, הם נפרדו לשלום, והוא הביט בה כשעלתה על קו 830.
כשנודע למשפחתה על הפיגוע, ולאחר זמן ממושך שעדי לא יצרה קשר עם איש, החלו בני משפחתה לחפש בבתי-החולים. דודתה של עדי, יהודית בן-עטיה, עובדת ותיקה בבית החולים "העמק" בעפולה, הגיעה למרכז המידע בבית החולים, אך לא הצליחה לגלות מה עלה בגורל אחייניתה.
"עדי, יפהפיה, פרח שלי", ניסתה הדודה לקרוא לאחייניתה באמצעות כלי התקשורת, "אנחנו לא יודעים מה קורה איתך. תתקשרי אם את בחיים. לא מוצאים אותך בבית-חולים. אמא תשתגע. לפני חודש וחצי הלך לנו פרח אחד ועכשיו עוד פרח?".
שעות נעו בני המשפחה בין תקווה לייאוש, אולם ככל שעבר הזמן, היה ברור שעדי לא בין החיים. גם במשטרה העריכו שעדי נהרגה ומסרו הודעה לבני המשפחה. "זו בת הזקונים שלי. רק לפני חודשיים איבדתי את בני שלומי ז"ל", מיררה בבכי האם, מרסל. "איבדנו את הפרח שבגן", אמר מקס כהן, דודה של עדי, "מה יהיה על המשפחה הזו? לא תהיה יותר שמחה בבית הזה".
שלומי דהן נהרג לפני חודשיים באיזור אילת. הוא שימש כמדריך טיולים בחברה לטיולי מדבר, ובמהלך טיול לילי הידרדר לתנום עם הרכב שבו נהג. "עדי עוד לא הספיקה לעכל את מותו של שלומי", סיפרה אתמול חברתה, זכה ברזילי. "תיכננו לעבוד, לחסוך כסף ולרדת לאילת בחופש. היא רצתה לבקר במקומות שבהם שלומי חי. הם היו מאוד קשורים".
דודתה של עדי, שושנה כהן, סיפרה כי לאחר מות אחיה הגדול ניסתה עדי להחזיר את החיים לבית. "היא הייתה עמוד התווך של המשפחה, ילדה מוכשרת ומלאת שמחת חיים. עד שהחיוך התחיל לחזור לבית הזה, הגיעה המכה הנוראה הזו", אמרה.
ארבעה ילדים היו למרסל ולגבי דהן. עכשיו נותרו להם שניים: הבכורה, גלית (28) ודורון (24). "אני לא יודעת איך הם ימשיכו", אמרה הדודה שושנה.
השתתף בהכנת הידיעה: גואל בנו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
עדי דהן
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
שלומי דהן, נהרג לפני חודשיים במהלך טיול
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
מומלצים