שתף קטע נבחר

"20 צעירים נכנסו לחדר ואנסו אותי"

זה התחיל כבילוי תמים בעיר זרה בחג השבועות. בת 22 מהוד השרון באה לבקר את דודתה ושוכנעה על ידי שני צעירים לצאת עימם. לדבריה, הובאה למבנה נטוש ושם אנסו אותה גברים בזה אחר זה. המשטרה עצרה בינתיים רק שני חשודים, הטוענים: הכל היה בהסכמה

היא זוכרת מבנה נטוש, סורגים ושני כלבים, טלוויזיה ומיטה זוגית. היא זוכרת את הבכי, את הכאב ו-20 צעירים שגוהרים עליה. והיא זוכרת גם את ההשפלה הנוראה. הקשה כל כך.
"כולם דרשו ממני לשכב איתם", סיפרה בכאב. "הם שמו סרט כחול בדי.וי.די ואמרו לי לעשות איתם מה שעושות השחקניות בסרט. צעקתי, בכיתי ואמרתי להם שכואב לי. ביקשתי מאבי מזרחי ללכת משם, אבל הוא אמר לי 'רק אלוהים והכלבים יכולים לשמוע אותך. כדאי שתעשי מה שאומרים לך'. התחלתי לדמם. הם הכניסו אותי למקלחת, ונתנו לי בגדים, מכנסיים וחולצה ולקחו אותי לבית דודתי".
אונס אכזרי. אונס קבוצתי ללא רחמים. השוטרים הוותיקים והמנוסים אומרים שעוד לא פגשו סיפור כזה. "לא היה ולא נברא", אומרים שני עצורי הפרשה. "הכל היה בהסכמה".
זה התחיל לפני כחודש, בחג השבועות האחרון. צעירה בת 22 מהוד השרון נוסעת לבקר את דודתה בקריות. בלכתה ברחוב היא פוגשת את אבי מזרחי (24) ואת משה גרוטס (23) מקריית חיים. השלושה מחליפים ביניהם מספרי טלפון, ועוד באותו לילה הם נפגשים.
מכאן, מאותה פגישה לילית, מסתבכת הפרשה ומתפצלות הגרסאות. לפי גרסת הצעירה, מזרחי דורש ממנה להיכנס עימו למכונית, והוא מקיים איתה יחסי מין במושב האחורי. "עשיתי את זה מתוך פחד", הסבירה לחוקרי המשטרה. לאחר מכן נכנס גרוטס, שהמתין בקרבת מקום, למכונית ואף הוא מקיים איתה יחסי מין. לבסוף מחזירים השניים את הצעירה לבית דודתה.
"הכל בהסכמה", חוזרים וטוענים הצעירים. למחרת, היא מספרת, שוב מאלצים אותה הצעירים, תחת איומים, להצטרף אליהם ולקיים עימם שוב יחסי מין במכונית.

"הכל בגלל אמא שלה"

אך זו, כנראה, היתה רק הקדמה לסיוט הגדול שיתרחש כעבור יומיים. אז, לדברי הצעירה, באו החשודים אליה ולקחו אותה תחת איומים למבנה נטוש באזור קריית חיים, ושם, לדבריה, אנסו אותה בזה אחר זה 20 צעירים, וביצעו בה מעשי סדום בכפייה. בעקבות המעשים האלימים נפצעה הצעירה ונזקקה לטיפול רפואי בבית חולים. כעבור ימים אחדים התייצבה בתחנת המשטרה שבאזור מגוריה והגישה תלונה.
חוקרי תחנת זבולון, בראשות רב פקד בני אבליה, הצליחו לאתר את מזרחי ואת גרוטס, ועצרו אותם. במהלך החקירה הודו השניים כי קיימו יחסי מין עם הצעירה בהסכמתה המלאה, והכחישו את טענות האונס. עוד טענו שחלק מהמפגשים עם הצעירה היו בכלל ביוזמתה, לאחר שהתקשרה לטלפונים הניידים שלהם.
הם אמרו כי כל טענת האונס עלתה רק לאחר שהמתלוננת שבה וסיפרה לאמה כי קיימה עימם יחסי מין. "היו שיחות טלפון ביני לבין אמה של המתלוננת", טען אבי מזרחי בבית המשפט. "היא התקשרה אלי וכעסה למה יזמתי מפגשי מין עם הבת שלה. היא אמרה: 'למה הפכת את הבת שלי?' אמרתי לה שהכל היה בהסכמה ושום דבר לא היה בכוח, אבל היא אמרה לבת שלה להגיש נגדנו תלונה".
כשחולצות מסתירות את פניהם, הובאו החשודים מזרחי וגרוטס לבית משפט השלום בקריות. כאשר נכנס השופט לאולם, והחשודים הסירו את הכיסוי מעל פניהם, נכונה הפתעה למזרחי. ארוסתו ישבה לצד אמו באולם. הוא כל כך התבייש שהשפיל עיניו ונמנע מלהביט בארוסתו.
סניגורם של החשודים, עו"ד מוטי לוי, ציין כי המעשים נעשו בהסכמת המתלוננת, והציע שהחשודים יישלחו למעצר בית.
השופט, מרדכי ארגמן, דחה את בקשת הסניגור והחליט להאריך את מעצרם של השניים בשבעה ימים נוספים. החשודים אכן קיימו יחסי מין עם המתלוננת, קבע השופט, וכך גם עשו האחרים. המחלוקת היא בשאלת ההסכמה, ציין השופט. "לאחר שעיינתי היטב בחומר החקירה, נוכחתי לראות שיחסים, אשר החלו בתמימות מסוימת מצד המתלוננת, ובהסכמה למפגשים אלה ואחרים עם החשודים שהיו מלווים בקיום יחסי מין, נסתיימו באונס קבוצתי בניגוד לרצונה של המתלוננת", קבע.

ארוסה במבוכה

אמא של מזרחי כעסה מאוד שהשופט הנכבד שלח את בנה למעצר, וצעקה לעברו: "אתם הורסים לבן שלי את החיים. הילד עומד להתחתן, שאלוהים ישלם לכם". מזרחי וגרוטס הובלו לניידת, ושביב תקווה ניצת בעיניה של הארוסה הצעירה. פתאום, בטלפון הנייד של בעלה לעתיד, גילתה הודעה כתובה. "רוצה לבלות איתי לילה, או חצי לילה, ביום ההולדת שלי?" שואלת בחורה אלמונית את מזרחי מעל צג הנייד.
"יופי", חככה ידיה בסיפוק. הנה, עתה תוכל להוכיח כי הבחורה האלמונית היא לא אחרת מאותה מתלוננת, ואהובה ישוב אל חיקה.
פניה של הארוסה קדרו שוב, כאשר הסניגור, עו"ד מוטי לוי, שפגש את מזרחי בתא המעצר, שמע ממנו כי הבחורה האלמונית אינה המתלוננת, אלא צעירה אחרת.
"אוי", החמיצה הארוסה פנים. עכשיו תצטרך להחליט לגבי גורל החתונה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזקקה לטיפול רפואי (אילוסטרציה)
מומלצים