שתף קטע נבחר

חיים אברהם: "ארוץ לכנסת כדי להחזיר הבנים הביתה"

אביו של החייל החטוף בני אברהם ז"ל נכנס לפוליטיקה; יתמודד על תפקיד חבר הנהלת הסוכנות היהודית מטעם מפלגת העבודה

חיים אברהם, אביו של החייל החטוף בני אברהם ז"ל, נכנס לפוליטיקה, ויתמודד היום (א') על תפקיד חבר הנהלת הסוכנות היהודית מטעם מפלגת העבודה. הבחירות מתקיימות היום, לקראת כינוס הקונגרס הציוני מחר בירושלים.
מול אברהם תתמודד חדווה אלמוג, לשעבר יו"ר נעמ"ת. ערב ההתמודדות אומר אברהם בפעם הראשונה באופן רשמי שיתמודד על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת, וכי התפקיד בסוכנות ישמש עבורו מקפצה בדרך לכנסת.
חיים אברהם נמנה עם מחנהו של שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, בנימין בן אליעזר. מלבד ניהול המאבק להחזרת החיילים החטופים שצה"ל הכריז כחללים - סמ"ר בנימין אברהם ז"ל, סמל עדי אביטן ז"ל וסמ"ר עומר סואעד ז"ל - עסק בחודשים האחרונים בהכנת הקרקע לקראת הכניסה לחיים הפוליטיים.
לדבריו, רק דרך הכנסת הוא יוכל לפעול בצורה המשמעותית ביותר להחזרתם של הבנים, שנחטפו ללבנון לפני כשנה ושמונה חודשים. "ארוץ לכנסת כדי להחזיר את הבנים הביתה", הוא אמר.

מחר: כינוס הקונגרס הציוני

הכתבת נחמה דואק מוסיפה: לראשונה מאז נוסדה תנועת הליכוד בישראל, יתכנס מחר (ב') הקונגרס הציוני העולמי ללא ייצוג של סיעת הליכוד בו. הדבר נובע ממאבקים פנימיים בתוך הליכוד ועתירות לבתי משפט, שמנעו מהליכוד הגשת רשימה מוסכמת.
הוויכוח היה גם על זהות יו"ר הליכוד העולמי, ולראשונה ימלא את המקום נציג התפוצות ולא נציג ישראל. לאחר מו"מ ותביעות הדדיות הסכימה יו"ר הליכוד העולמי, סגן השר נעמי בלומנטל, לפנות את מקומה לנציג הליכוד בצרפת, ז'אק קופר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו בכר
קודם הסוכנות. אח"כ הכנסת. חיים אברהם
צילום דודו בכר
מומלצים