שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מי יאבטח את גדר ההפרדה?
  בצה"ל מעריכים: המחסור בכוח אדם יפגע באפשרות לאבטח את קו התפר. הפתרונות האפשריים: גיוס מילואים - ושימוש בחברות אזרחיות לתפעול הגדר והמזל"טים

  אתמול החלה בניית גדר ההפרדה בקו התפר, וכבר מתעורר בצה"ל חשש כי לא יהיו די חיילים סדירים לאיוש מרחב ההפרדה. הבעיה צפויה להתגבר בקצב מקביל לבניית הגדר.
  אחת הסיבות לכך היא שצה"ל תיגבר באחרונה את הכוחות המאבטחים את ההתנחלויות. זאת, בעקבות שורת הפיגועים שאירעו באחרונה בשטחים.
  בדיונים שנערכו בנושא עלו שורה של פתרונות אפשריים: כך למשל, ייתכן שחברות קבלניות אזרחיות יפעילו את מרכזי השליטה, את האמצעים האלקטרוניים לאורך הגדר, ואת המזל"טים מעל מרחב ההפרדה. אפשרות נוספת שנדונה היא גיוס מילואים, עד להקמת יחידות סדירות ייעודיות להגנה על מרחב התפר.
  כוחות צה"ל אמורים לפעול בתוך השטחים ברצועה שתשתרע מן הגדר מזרחה, ברוחב של כקילומטר עד חמישה קילומטרים. מצידה המערבי של הגדר יפעלו כוחות מג"ב. מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב גנות, אמר ל-ynet שחלוקת האחריות בין כוחות צה"ל לכוחות מג"ב תהיה דומה לזו שהיתה נהוגה בצה"ל בתקופת השהייה בדרום לבנון. אז, אוגדת הגליל היתה אחראית להגנת גדר המערכת והמוצבים לאורכה ואילו אוגדת לבנון (יק"ל) היתה אחראית לפעילות צה"ל בתוך דרום לבנון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים