שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שבעה ימים, שלושה זכיינים...

  לוח תוכניות הקיץ של זכייניות ערוץ 2 ("קשת", "רשת" ו"טלעד"), שגם החליפו לכבוד החום את ימי השידור שלהן

  עובדה ידועה היא שכאשר יושבים כמה עיתונאים בהצגת עונה חדשה וצופים בקטעים מתוכניות - רוב רובם של הקטעים נראים מצוין. הרבה יותר מצחיקים/מרגשים/מעניינים ממה שאותם קטעים בדיוק נראים כמה שבועות אחר כך על המסך הפרטי שלנו. השמועה אומרת שאפילו "שאול" הצליח לגזול לא מעט צחוקים במסיבות העיתונאים של ערוץ 3 לפני אי אילו כמה חודשים. לפיכך, אנא הבינו את הימנעותי מדעות על התוכניות לפי הקטעונים שראיתי. זאת לא אני, זאת הסביבה. עוד עובדה חשובה: לא כל התוכניות עולות באותו שבוע, ולכן מצוינים התאריכים.

  ראשון ("טלעד")

  מסע עולמי, 20.30, החל ב-7 ביולי
  בשנה התשיעית של "מסע עולמי עם איל פלד", התוכנית הוותיקה ביותר בערוץ 2 והיחידה המשודרת ברציפות מאז החלו שידוריו, נצא בין היתר לגלות את שמורות הטבע של קוסטה ריקה במסע מעל לצמרות העצים, ולמסע בעקבות "היידי בת ההרים" בהרים ובעמקים של מזרח שווייץ. תוכניות הרפתקניות במיוחד יציגו את מסע "מלכת המדבר" בערבות דרום אתיופיה ואת השיירה של "איסוזו צ'לנג'" במקסיקו וגוואטמלה בעקבות תרבות המאיה. שלוש תוכניות של הסידרה הבת "מסע עולמי אקסטרים" יציגו צלילת מערות, מסע קיאקים בנהרות טורקיה וסידרה של קפיצות חופשיות עם חליפת כנפיים בדרום אפריקה.
  שתי תוכניות מיוחדות של "מסע עולמי" יעסקו בקשר של טיולים לחברה הישראלית: תוכנית אחת תוקדש זאת השנה השלישית למסע "סמייל מקדונלד'ס" (בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן ומקדונלד'ס ישראל), שבו מארח פלד כ-20 בני נוער שהחלימו ממחלת הסרטן לטיול הרפתקאות. תוכנית שנייה, בשיתוף עם תוכנית מענקי פורד, תעסוק בשימור הטבע והסביבה בישראל.
  הפירמידה, 21.05, החל ב-7 ביולי
  "הפירמידה", בהנחיית עודד מנשה, הוא משחק טלוויזיה המבוסס על פורמט מצליח של אולפני קולומביה. המשחק קצבי ומשעשע ומבוסס על כושר ביטוי, מהירות תגובה וידע כללי בסיסי. בכל שעשועון שני צוותים, כל צוות הוא צמד המורכב מדמות מפורסמת (מתחומים שונים) ומתמודד.
  הצמדים המתחרים יושבים מול פירמידה, המכילה שישה נושאים גלויים לעין. בכל נושא שבעה "נעלמים". כל צמד בוחר בתורו נושא. מרגע תחילת המשחק יעביר אחד מחברי הצמד לבן זוגו שבעה נעלמים, הקשורים לנושא הנבחר, בעזרת זריקת רמזים מהירה. מותר לרמוז במילים, להשמיע קולות, לזמזם, לשיר ולהשתמש בתנועות גוף, אבל אסור להשתמש בשום מילה המופיעה בנעלם, או בחלק ממנה.
  במהלך התוכניות ישולבו פריצות בשידור חי, בהן תינתן לצופים בבית הזדמנות לשחק בפירמידה ולזכות בפרסים.
  דן שילון - ראיון השבוע, 20.30, החל ב-7 ביולי
  במהלך הקיץ תמשיך "טלעד" לשמור על מימד של אקטואליה בשידוריה, קרי תוכנית הראיונות של דן שילון. "דן שילון - ראיון השבוע" היא תוכנית בשידור חי, בה מרואיינת אישיות מרכזית מחדשות השבוע.

  שני ("קשת")

  מהפך, 20.30, החל ב-15 ביולי
  אחרי ששודרה במשך שלוש עונות ברציפות והפכה לאחד המותגים החזקים שנבנו בערוץ 2, תנחת "מהפך" בפריים טיים של יום שני ותפתח את הערב. עם שובה למסך, עברה "מהפך" מהפך, ומדיווחי ההפקה עולה כי העונה החדשה תהיה מלאת הפתעות: בכל תוכנית יזכו למהפך אלה שבני זוגם ביקשו להקפיצם לחו"ל למסע שופינג, שייערך לרגל מאורע חריג ומיוחד. ב"מהפחו"ל" תפתיע אורנה דץ את המתהפך הנוסע ותלווה אותו לשדה התעופה. שם ימתין לו צוות התוכנית, שיטוס עימו לחו"ל ויסייע בשינוי התדמיתי, וגם ייתן לו 500 דולר לביזבוזים. בסופו של המסע בחו"ל הוא יפגוש את בן/בת זוגו ויגלה את הבשורה המשמחת.
  פינה נוספת היא "מהפך חלומות", בה יבחרו סלבריטאים דמויות מפורסמות שהיו שמחים להתחלף איתן בלוק. כמו כן יינתן בכל תוכנית המדריך הרשמי ל"IN" ו"OUT" על פי צוות "מהפך".
  שמש, 21.30, החל ב-8 ביולי
  אם נדמה שכבר המון זמן לא ראיתם את צביקה הדר, הגיע הקיץ הזה והביא לכם אותה במנה כפולה ומכופלה. אחרי שטחנו למנויי הלוויין את המוח איתה, מגיעה העונה החמישית של "שמש" גם לערוץ 2 (לאחר ששודרה כבר ב"בריזה"). במהלך העונה החמישית אנשי האימפריה עוברים לגור בבניין שמעל בית הקפה, אתי ושמש הופכים לשותפים, חמי ועוגן חוזרים מירח הדבש ועוד ועוד. השותפות בין שמש לאתי הופכת לזוגיות, והסוף ממש מפתיע. צפויות הופעות אורח של שמעון פרנס, חנה לסלאו, אלי גורנשטיין, ניסים גרמה, אושיק לוי, יעל בר-זוהר, איתי שגב ועוד כמה אחרים.

  שלישי ("רשת")

  פספורט, 20.30, החל ב-2 ביולי
  למעשה, תוכנית הטיולים והמסעות "פספורט" כבר חזרה אלינו לפני מספר שבועות, ועוד יותר חשוב (תלוי את מי שואלים, כמובן) - מיום עלייתה לשידור, לפני כארבעה שבועות, היא מדורגת בין עשר התוכניות הנצפות בטלוויזיה ומשיגה אחוזי צפייה נאים. כמו שאולי כבר ראיתם, לא צפויים שינויים מסעירים בפורמט: התוכנית עדיין מטיסה מפורסמים לטיולים ברחבי העולם ומתעדת את חוויותיהם לדראון עולם.
  מי רוצה להיות מיליונר?, 21.05, החל ב-9 ביולי
  משחק הטלוויזיה הפופולרי בהנחייתו של יורם ארבל לא מפסיק לחדש. השנה יוכלו הצופים להשתתף במשחק במימד אינטראקטיבי חדש, להתמודד מול ארבל בשידור חי ולזכות בסכומים גדולים. לטענת "רשת", קבוצות מיקוד שנערכו במשך השנה האחרונה ובחנו מדי שבוע את העדפות הצופים, ציינו באופן בולט את הגעגוע לפורמט ולמגיש ואת הרצון לשילוב התוכנית בתקופת הקיץ. אז הנה, קיבלתם.
  הוא והיא, 21.50, החל ב-9 ביולי
  הדרמה הקומית המאוד חביבה "הוא והיא" עוסקת בזוג נשוי טרי מזווית מעניינת. אסנת חכים ואמנון וולף, שחקנים איכותיים וצעירים שכבר הופיעו בדרמות ישראליות רבות, מככבים בדרמה קומית על הזוג המתחבט ומתמודד עם שיגרת החיים, כשכל פרק יעסוק בנושא מוכר אחר. פורמט הסידרה פותח בקנדה, והוא בוחן בצורה צעירה וחדשנית סיטואציות מוכרות מחיי כולנו. בימים אלה משודרת הסידרה במדינות רבות באירופה.

  רביעי ("טלעד")

  לילה גוב 2, 21.45, החל ב-3 ביולי
  זו הולכת להיות תוכנית הבידור של "טלעד" לקיץ, או לפחות אחת היותר מסקרנות בהן. אחרי הפסקה קצת ארוכה חוזר גידי גוב למירקע עם התוכנית שכל כך אהבתם לראות - "לילה גוב 2". ענת גוב תעסוק בכתיבת התוכנית מאחורי הקלעים, מה שגורם לה להיות עוד יותר מעניינת-על-הנייר משהיתה קודם. בגדול, ניתן לומר שמדובר בתוכנית בידור איכותית ומושקעת שתכלול קריצות קומיות, אקטואליות, שירים, אורחים, מערכונים ועוד הרבה הפתעות.
  מזל טוב, 20.30, החל ב-3 ביולי
  תוכנית חדשה המיועדת לכל המשפחה, בהנחיית מיכל ינאי ומיקי גבע, אחרי שיעל בר-זוהר פרשה ברגע האחרון בגלל "בעיות בלוחות זמנים".
  מכל מקום, "מזל טוב" היא תוכנית בידור נושאת פרסים, המפגישה זוגות העומדים להינשא וכל בני משפחותיהם המורחבות לסידרה של תחרויות, שתכליתן לסדר לזוג הטרי את כל מה שזוג צעיר צריך בתחילת דרכו המשותפת בחיים. בכל תוכנית יתמודדו שני זוגות העומדים להינשא. התחרויות יעסקו בתחומים של היכרות משפחת החתן עם משפחת הכלה, סיפורים משפחתיים, הווי משפחתי, גיבוש משפחתי ועוד.
  בכל זוג יתמכו בני משפחה - אמא, אבא, אחים, אחיות, דודים וחברים - שינסו לקטוף יחד את מירב הפרסים: כסף, אביזרים לבית, מכשירי חשמל, ריהוט ועוד. הזוג המנצח יזכה, בנוסף למתנות שנצברו במהלך התוכנית, בפרס הגדול - מימון החתונה. עורך: אברי גלעד.

  חמישי ("קשת")

  לא נפסיק לשיר, 20.30, החל ב-11 ביולי
  "לא נפסיק לשיר", שעשועון בהנחיית צביקה הדר ואסף אשתר כסייד קיק קבוע, תעלה לאוויר בתקופה בה זוכה תופעת השירה בציבור לפופולריות מחודשת. בתוכנית יידרשו המתחרים והקהל באולפן (וגם זה שבבית) להפגין ידע וכושר ביצוע בשירים ישראליים מכל הזמנים. את "מועדון הזמר" שבאולפן יאכלס קהל נלהב חדור אמביציה לשיר. שני נציגים מהקהל, גבר ואשה, יתחרו ביניהם בכל הקשור לידע, לביצוע ולזיהוי שירים ופזמונים ישראליים. המתחרים (תמיד קבוצה של שלוש נשים מול שלושה גברים) יתוגברו בסלבריטאים, שיובאו על תקן שחקני חיזוק ויתבקשו להציג את כשרון הזמרה שלהם. לטובת הצופים בבית יופיעו על גבי המסך מילות השירים, ממש כמו בקריוקי. בנוסף, יתארח בכל תוכנית אמן ישראלי שיבצע להיט שלו. בעונה ישודרו 11 תכניות.
  מדריך קושניר, 21.30, החל ב-4 ביולי
  "מדריך קושניר" בהנחיית אבי קושניר, תנסה להמיר את מדריך הטיולים הכתוב אל המסך ובכך ליצור לראשונה מדריך מצולם ומפורט, שיאפשר "העתקת" המסלול ויישומו בטיול בשטח.
  התוכנית, שלמעשה כבר משודרת, תציע מדי שבוע מסלול חופשה בן יומיים וישולבו בה המלצות לבילויים משפחתיים עם הילדים, פעילויות אקשן וספורט, המלצות על מטעמי האזור, צימרים, מקומות לינה ועוד. החופשות צולמו באזור המפרצים של הגליל המערבי, הגליל העליון וראש פינה, הכנרת וסביבותיה, הרי הגולן, זכרון יעקב, הרי יהודה וירושלים, אילת תל אביב ועוד. קושניר יתנסה בעצמו בשלל חוויות כגון סנפלינג, צלילה, גלישה בגלשן רוח, צניחה חופשית, שיט בקטאמרן ועוד, וגם יביע דעתו על הפעילויות.

  שישי ("רשת")

  ערב אדיר, 21.00, החל ב-5 ביולי
  "ערב אדיר" של אדיר מילר (ואמא שלו, לא לשכוח!) תנסה למלא את נעליהן הלא ממש קטנות של ארז טל ואורנה בנאי ב"רק בישראל", משימה לא קלה עבור סטנדאפיסט שזו לו הפעם הראשונה כמחזיק במושכות של תוכנית סולו. אבל אדיר מילר צבר לא מעט ניסיון כאורח בתוכניות שונות, וביסס את מעמדו כהבטחה גדולה בתוכניתו של יאיר לפיד. התוכנית תכלול מערכונים, ראיונות, מופעי שירה ובידור ומיועדת לצפייה המשפחתית בשעות הפריים טיים ביום שישי.
  שידורי המהפכה, 22.00, החל ב-5 ביולי
  כמו אדיר מילר, יום שישי הוא גם טבילת האש של אסי וגורי. "שידורי המהפכה" היא תוכנית קומית, שאמורה להיות בעצם מיני-ערוץ עצמאי עם תוכניות שונות. התוכנית אמורה להיות מעין מיקרוקוסמוס הומוריסטי של עולם הטלוויזיה הישראלי, בה ימצאו הצופים ובעיקר המגישים השונים גירסה מבדרת של עצמם. ב"רשת" בטוחים שזהות הקהלים הבסיסית בין "ערב אדיר" ל"שידורי המהפכה" תיצור זרימת קהלים טבעית, שתבטיח רייטינג פוטנציאלי גבוה.

  טלעד

  במסגרת חלוקת הימים החדשה עוברת "טלעד" לשדר בימי ראשון ורביעי וממשיכה לשדר בימי שבת (עד סוף נובמבר 2002). הם מדווחים כי בלוח הקיץ, שמערבב חדש ומוכר, השקיעו 20 מיליון שקל. מנכ"ל "טלעד", עוזי פלד: "'טלעד' רואה לנגד עיניה בעיקר את טובת הצופים, ולמרות המצב הכלכלי הקשה יחסית אנו משיקים לוח הכולל ארבע תוכניות בידור חדשות, בהגשת מיטב הכשרונות בשוק הטלוויזיה בישראל. אני בטוח שהשילוב בין התוכניות החדשות לתוכניות הוותיקות והפופולריות של 'טלעד' יציע תמהיל אטרקטיבי לצופי הטלוויזיה ולמפרסמים בחודשי הקיץ".
  עונות חדשות של "להתחיל מחדש" ו"DPYN"; הסידרה החדשה "בשליחות החיים" והסידרה "בוסטון פאבליק" שכבר מוקרנת ב"ביפ", הן בין הרכש המעניין של ערוץ 2. כתבה על "בשליחות החיים" ראה בגיליון זה.

  רשת

  עבור הזכיינית "רשת" החלה עונת שידורי קיץ 2002 בימי שלישי ושישי.
  עם סיום עונת החורף ניפרד יפה מיום רביעי עטור התהילה של הזכיינית, שהפך ליום השידור המוביל בערוץ. הלוח שהציגו אנשי "רשת" במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר הוגדר כבסיס השידורים. במידת הצורך ולפי התנהלות האירועים במדינתנו הלא ממש משעממת, יחזרו לשידור מגישי התוכניות הקבועות של "רשת" (נסים משעל, יאיר לפיד), לסיקור ותגובות על אירועי היום.
  הקמפיין הטלוויזיוני בהפקת מחלקת הפרומו של "רשת" כבר עלה. הקמפיין מציג את כל הכוכבים בתוך מעבדת הצחוק של התחנה. הכוכבים מתנסים בסיטואציות שונות, הבוחנות את יכולותיהם הפיזיות השונות ואת התאמתם להנחיית התוכנית. בנוסף, הופק קמפיין פרומו עצמאי לכל תוכנית ולוחות חדשים, העושים שימוש באלמנטים ויזואליים מתוך מעבדת הצחוק.

  קשת

  השבוע נוטשת "קשת" את הימים שלישי ושישי ועוברת לימי שידור חדשים: שני וחמישי. במרכז הלוח החדש שעלה, כך אומרים, 17 מיליון שקל: צביקה הדר, אורנה דץ, ואבי קושניר
  נסיון העבר מוכיח כי עונת הקיץ, או כמו שמיתגו אותה ב"קשת" לפני מי יודע כמה זמן "העונה החמה", מהווה קרקע נוחה להשקת תוכניות, וכי חלקן הופכות להצלחה כה גדולה, עד שהן גולשות וממשיכות באופן טבעי גם לעונת החורף - ולראיה הצלחתן של "הכספת", "מהפך", "חלומות בהקיציס" ועוד.
  בנוסף, השינויים המהותיים שחלו בשנה החולפת באורח החיים הישראלי, במיוחד לאור החרפת המצב הבטחוני והכלכלי, החזירו לסלון המשפחתי את הצפייה המשותפת והפכו את הטלוויזיה למקור הבידור והבילוי העיקריים. הגידול החד בצפייה בחודשים האחרונים (בחודש ינואר 2002 נרשם סך צפייה של 66 אחוז - הגבוה ביותר אי פעם, וגם החודשים שאחריו מחזיקים בשיאי צפייה מהגבוהים שנרשמו עד כה) חל לא רק על תוכניות חדשותיות, אלא גם על תוכניות בידור המספקות איזון והקלה ממועקות היום. בהתאם לכך, בתחילתו של הערב תשובץ תמיד תוכנית בעלת פרופיל משפחתי רחב, ובהמשך יהפוך הערב בהדרגה לממוקד יותר.
  במסיבת העיתונאים להצגת העונה אמר המשנה למנכ"ל "קשת", אבי ניר: "'קשת' מתייחסת אל עונת הקיץ כאל עונה חשובה, ומציבה אותה בשורה אחת עם הסטנדרט הנדרש מעונת החורף. לוח הקיץ שאנו מציגים הוא בידור ישראלי במיטבו. מתקיים בו שילוב של מוסיקה, חופש, חלומות והרבה צחוק, המתחברים למציאות מהכיוון הבידורי והמשעשע".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אייל פלד
  משה שי
  עודד מנשה
  משה שי
  אורנה דץ
  ניר כחלילי
  צילום: ערוץ 2
  גידי גוב
  צילום: ערוץ 2
  צילום: ערוץ 10
  צביקה הדר
  צילום: ערוץ 10
  ערב אדיר מילר
  לאתר ההטבות
  מומלצים