שתף קטע נבחר

בן אליעזר: "חשש שהחיזבאללה יבצע פיגוע"

אנשי החיזבאללה ירו גם היום אש נ"מ אל הגליל. שר הביטחון פירט את הישגי צה"ל במהלך מבצע "דרך נחושה", בהם מעצר 150 מבוקשים וחשיפת 14 מעבדות חבלה

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר היום (א') בישיבת הממשלה כי ישראל מגלה עירנות בגבול הצפון לנוכח האפשרות שהחיזבאללה ינסה לבצע פיגוע. גם היום ירו אנשי החיזבאללה אש נ"מ. רסיסי פגזים נפלו סמוך ליישובים בגליל המערבי. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.
שר הביטחון דיווח לשרי הממשלה כי במהלך מבצע "דרך נחושה", עצרו כוחות הביטחון 150 מבוקשים, ובהם עשרה מתאבדים פוטנציאלים. צה"ל חשף במבצע 14 מעבדות חבלה: "רק אתמול מצאנו בשכם מעבדה עם 300 מטעני צינור ו-20 בלוני גז", אמר.
בנוגע לנעשה ברשות הפלסטינית אמר בן אליעזר: "אנו עוקבים אחרי ההתפתחויות במחנה הפלסטיני בעקבות נאום בוש. בשורה התחתונה ערפאת מנסה לתמרן מול הלחץ המופעל עליו מכל הכיוונים וליצור מראית עין של רפורמה כדי להוכיח מיהו בעל הבית. הדבר בלט במיוחד בהחלטתו להדיח את רג'וב. ברור לי שאין שום רפורמה ושמאמציו של ערפאת במקרה הזה לא יצליחו".
בן אליעזר ושר האוצר, סילבן שלום, דנו בקיצוץ המוצע בתקציב הביטחון. השניים סיכמו שצוותים מקצועיים של משרדי האוצר והביטחון ידונו השבוע בקיצוץ המתוכנן בתקציב הביטחון ב-2003. מערכת הביטחון דורשת תוספת תקציב של 3-4 מיליארד שקל והאוצר מעוניין לקצץ 2-3 מיליארד. מחוץ לישיבת הממשלה פרץ ויכוח בין אנשי לשכת שר האוצר לבין אנשי לשכת שר הביטחון בנושא הקיצוצים. אנשי משרד הביטחון התרעמו על הקיצוץ שהודלף לעיתונות בגובה שלושה מיליארד שקלים. אנשי האוצר הכחישו שהם הדליפו את הידיעה.


לפנייה לכתב/ת
צילום רויטרס
בן אליעזר
צילום רויטרס
מומלצים