שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ט' באב: מדריך אירועים
  בתי הקפה והמועדונים סגורים, אבל למי שבכל זאת מתחשק לצאת ולקונן על חורבן הבית, מצורף מדריך ynet לאירועים המרכזיים

  הערב (יום ד') ערב תשעה באב, בשעה 19:00 נסגרו בתי הקפה, המסעדות, בתי הקולנוע והמועדונים ברחבי המדינה (השנה גם בתל אביב). בעלי עסקים שינהגו בניגוד לחוק ייקנסו בקנס בסך 360 שקלים. באלפי בתי כנסת ברחבי הארץ יתכנסו מתפללים, הם ישבו על הרצפה או על ספסלים הפוכים לתפילות ולקריאת קינות ומגילת איכה.. מה עוד אפשר לעשות? ynet מגיש מדריך חלקי לאירועי ט' באב.
  סגן שר החוץ, הרב מיכאל מלכיאור, מארגן את אירועי "הלילה לא לומדים תורה" במסגרת הפרוייקט "יהדות לכולם" (בתשעה באב נהוג שלא ללמוד תורה, כיוון שעל פי התפיסה המסורתית לימוד התורה משמח). לצורך האירועים הופקה חוברת מיוחדת ובה מגילת איכה עם פירושים, מדרשים קינות ועוד. האירוע המרכזי יתקיים בכיכר רבין בתל אביב החל מ-19:30 ועד לאחר חצות. ישתתפו: רון חולדאי, ח"כ אילן גילאון ממרצ, איש ש"ס עו"ד סיני גלבוע, האלוף עוזי דיין, יאיר לפיד, במבי שלג, רינו צרור, אמונה אלון, דודי זילברשלג, צביה ולדן, ישראל וילסר (פוצ'ו) ומאיר פעיל.
  באירוע נוסף שיתקיים במועצת העיר חיפה בשעה 20:15 ישתתפו ראש העיר עמרם מצנע, רבה של חיפה הרב שאר ישוב הכהן, סמי מיכאל, פרופסור עליזה שנהב וג'קי לוי. אירועים נוספים יתקיימו במרכזים קהילתיים שונים ברחבי הארץ.
  בחוגים מסוימים בציונות הדתית יתחילו במסירת שיעורי תורה כבר מחר בצהריים כחלק מהתפיסה שהעם היהודי נמצא כבר בתחילת עידן הגאולה. הרב יובל שרלו יעביר מחר אחר הצהריים שיעור תורה בבית הכנסת "נצח שלמה" בפתח תקווה.

  בירושלים, מימין ומשמאל

  חברים מתנועת השמאל הדתי "תמורות" יתכנסו הערב בשעה 20:30 לאמירת קינות ומגילת איכה בקבר רבין בהר הרצל בירושלים. במקום ישא דברים פרופסור אוריאל סימון.
  ארגון "נשים בירוק" מארגן את צעדת "למען ירושלים לא אשקוט" סביב חומת העיר העתיקה, מהשער החדש עד שער האשפות. הצעדה, בהשתתפותו של ראש עיריית ירושלים אהוד אולמרט, תצא בשעה 21:30 מכיכר ספרא.
  תנועת נאמני הר הבית תתכנס מחר ב-9:30 בבוקר, ברחבת הכותל, סמוך לשער המוגרבים, חברי התנועה יוותרו על "טקס הנחת אבן פינה לבית המקדש השלישי" ויסתפקו בכינוס "למחאה, 'קריעה' ואבל ולקריאת איכה בשק ואפר ושרשראות שבי על חרפת גרוש היהודים מהר הבית".
  הרב ברוך מרדכי אזרחי, מחשובי הרבנים הליטאיים ואחד הנואמים המרתקים ביותר בציבור החרדי, "יקונן על חורבן בית אלוקינו" בשעה 22:30 בהיכל ישיבת "עטרת ישראל" בשכונת בית וגן בירושלים.
  ולחובבי הקינות הספרדיות: בבית הכנסת מוסאיוף בשכונת הבוכרים ובישיבת המקובלים 'ישיבת השלום' ברחוב תחכמוני בירושלים יתקיימו במשך שעות הלילה והיום אמירת קינות ודרשות בעניין אבלות לתשעה באב. מקובלי 'ישיבת השלום' יצאו בקריאה לצום בנימוק שצום תשעה באב "מלבד שהוא מהווה אבלות על חורבן הבית הוא גם מציל את האדם מסכנות במשך כל השנה".

  הכותל

  ועוד אפשרות לציין את תשעה באב - בכותל המערבי. רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' פנה לציבור בבקשה לפקוד בהמוניו את הכותל והסביר: "אין מקום מתאים יותר להתאבל על חורבן בית המקדש". רבבות צפויים לפקוד את הכותל, הערב ומחר, אגד הכין מערך הסעים מיוחד.
  מחר, מוצאי תשעה באב, עם גמר הצום בשעה 20:18 יחולקו שתייה ועוגות לאלו שיסיימו את הצום בכותל. מהשעה עשר בערב לערך ועד השעות הקטנות של הלילה, יתקיימו במקום מעגלי ריקודים של אלפים, שיגיעו לקיים את מנהג האדמו"רים וקהל החסידים לקדש את הלבנה בשירה וריקודים בשל האמונה המסורתית כי בתשעה באב נולד גם מושיען של ישראל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ט' באב: מדריך אירועים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים