שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד החוץ יסגור 8 נציגויות
  התוכנית לסגור נציגויות אינה חדשה אולם רק עתה, בעקבות המצוקה הכספית שאליה נקלע המשרד, הוחלט על יישומה. בין הנציגויות שייסגרו: סידני, ריו ומינסק

  בדיונים שהתקיימו בימים האחרונים במשרד החוץ בעקבות המצוקה התקציבית שאליה נקלע המשרד, הוחלט על סגירת 8 נציגויות ברחבי העולם. מתוך הרשימה מדובר בארבע שגרירויות- מקומות בהן לישראל לא יהיה ייצוג כלל, והיתר- קונסוליות, כלומר: מדינות בהן עדיין נשארת שגרירות. התוכנית לסגור נציגויות אינה חדשה, אולם רק עתה הוחלט על יישומה.
  הרשימה, שייתכן כי תעבור שינויים, כוללת סגירת נציגויות באמריקה: בצפון היבשת תיסגר הנציגות במונטריאול אשר בקנדה, ובמרכז הביבשת ובדרומה ייסגרו הנציגויות בפנמה ובריו דה ז'נרו שבברזיל. הקונסול הכללי בריו שלח לאחרונה מכתב זועם למשרד החוץ בו הוא מתלונן על כך שלמד מהתקשורת על הדיונים על סגירת הנציגות.
  באפריקה הוחלט לסגור את הקונסוליה בזימבבואה, ובמזרח אירופה הוחלט לסגור את השגרירות במינסק שבבילורוסיה. כמו כן תיסגר הנציגות הישראלית במרסיי אשר בצרפת.
  כמו כן הוחלט לסגור את הנציגות בסידני שבאוסטרליה ואת השגרירות בווילינגטון שבניו זילנד.
  הנציגות בסידני היתה מיועדת לסגירה עוד לפני אסון המכביה אך בשל המשבר עם הקהילה היהודית הוחלט להשאיר את הקונסוליה כדי לתחזק את מערכת היחסים עם הקהילה.
  שר החוץ, שמעון פרס יציג את החלטת המשרד בפני הממשלה בישיבתה הקרובה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים