שתף קטע נבחר

האם שטח "מוסך דן" בת"א מזוהם?

עמותת אדם טבע ודין הגישה התנגדות לתוכנית הבנייה במתחם "מוסך דן" ברחוב ארלוזורוב בת"א בטענה כי הבנייה למגורים על שטח מזוהם מבלי שיעשה סקר קרקע, מסכנת את בריאות הציבור העתיד להתגורר במקום

עמותת אדם טבע ודין (אט"ד) הגישה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז תל אביב, התנגדות לתוכנית לבניית 240 יח"ד במתחם "מוסך דן", ברח' ארלוזרוב בתל אביב.
אדריכלית הנוף ומתכננת הערים יעל דורי שהגישה את ההתנגדות מטעם אט"ד, מציינת, כי מגישי התוכנית לא עשו סקר קרקע טרם התכנון, זאת למרות העובדה שמדובר בבנייה למגורים על שטח ששימש כשנים כה רבות כמוסך לאוטובוסים, בו סביר כי נעשה שימוש רב בדלקים, שמנים, דטרגנטים, בממיסים אורגניים נדיפים ובצבעים, כולם חומרים בעלי פוטנציאל רעילות וגרימת מחלות סרטן.
דורי מציינת, כי לנוכח העובדה שכבר התגלו זיהומי קרקע מסוכנים במספר מקומות במחוז תל אביב, כגון מתחמי תע"ש נחלת יצחק ורביבים, על הוועדה לעצור את תהליך אישור התוכנית עד ביצועו של סקר קרקע מקיף, אשר ללא עריכתו תתכן פגיעה קריטית בבריאות הציבור העתיד להתגורר במקום.
בנוסף, טוענת דורי, כי בתוכנית המוצעת, הכוללת כ-240 יח"ד במגדל בן 36 קומות ושורת בניינים בני ארבע קומות מסביבו, אין כלל הקצאה לשטח ציבורי פתוח, אלא רק שטח פרטי פתוח המיועד לתושבי הפרויקט בלבד ומתוחם על ידי הבניינים העתידים להיבנות, שגודלו נטו לא יעלה על 2 דונם. שטח זה שבתחומו מותרת גישת כלי רכב, ואשר יוקם עליו מגדל מים, אינו עומד בהנחיות משרד הפנים לפיהן יש להקצות בעבור מתחם של 240 יח"ד בהן עתידים להתגורר כ-840 נפשות, שטחים ציבוריים פתוחים בשטח של כ-5.9 דונם.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים