שתף קטע נבחר

2 הרוגים בפיגוע ירי בשער שכם

מחבל פלסטיני, איש הפתח, ירה לכל עבר, הרג שניים ופצע 14 בני אדם. הוא נורה למוות על ידי שוטרי מג"ב. ההרוגים הם מאבטח של בזק ועובר אורח תושב מזרח העיר

שני הרוגים בפיגוע ירי בירושלים: בסביבות השעה 11:40 לפני הצהריים (יום א') החל מחבל פלסטיני לירות באקדח לכל עבר באזור שער שכם.
המחבל, איש פתח כבן 19, ירה תחילה לעבר משאית של חברת "בזק" ופגע בנהג. לאחר מכן פתח את הדלת וירה גם במאבטח, אמתי יקותיאל, בן 34, תושב ירושלים, שנפטר מפצעיו. כוח של שוטרי מג"ב שהיה במקום פתח לעברו באש ובמקום התפתח קרב יריות שבמהלכו נהרג עובר אורח פלסטיני, נזיל עוויסאת, בן 52, תושב מזרח העיר.
המחבל נורה ונהרג באזור בית הקפה "אל-עומאל". גדודי חללי אל-אקצה של הפתח קיבלו אחריות לפיגוע, אך לא פרסמו את שם המחבל, מחשש שביתו יהרס.
בנוסף לשני ההרוגים, נפצעו באירוע 14 בני אדם: שניים במצב קשה, אחד בינוני ואחד-עשר במצב קל. הפצועים, בהם יהודים וערבים, פונו לבתי החולים הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים ושערי צדק.
שני תיירים אמריקנים, התאומים כריס וקרל וויליאמס מבוסטון, היו עדי ראייה לפיגוע. כריס וויליאמס: "הגענו סמוך לבית הקפה אל עומאל וראיתי אדם עם אקדח מכוון אותו לראש של מישהו שישב במשאית. הסתובבנו מהר ורצנו בחזרה. אחרי פחות משנייה שמעתי שתיים שלוש יריות... ואז המון ירי של נשק אוטומטי". שני האחים מתכוונים להמשיך את הטיול שלהם כמתוכנן, למרות החשש.
מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי סיפר בשטח כי המחבל הפלסטיני איננו תושב מזרח ירושלים ופרטיו ידועים למשטרה. לפני כשלושה שבועות התרחש פיגוע באזור שער הפרחים הסמוך, שגם בו ניסה פלסטיני לירות לעבר שוטרי מג"ב. בחילופי האש נהרג אזרח פלסטיני.
מ"בזק" נמסר בעקבות האירוע כי כל רכבי החברה היוצאים למשימות באיזורים רגישים פועלים על פי הנחיות צה"ל וכוחות הביטחון, וכוללים על פי הצורך ליווי של מאבטח.

שירת בגולני ועבד כמאבטח

אמתי יקותיאל, בן 34, יליד קיבוץ סעד שבדרום, עבד בחברת השמירה "קבוצת שירותי השומרים" במשך שנה וארבעת החודשים האחרונים. ברוב תקופת עבודתו עבד כמאבטח של חברת בזק. בצהריים, כאשר ליווה את עובדי בזק, נרצח על ידי המחבל.
יקותיאל, שלמד חינוך מיוחד, התחתן לפני חמישה חודשים עם חברתו ריקה. הוא היה לוחם ומפקד בגולני והשתחרר בינואר 90' בדרגת סמל ראשון. בתעודת השחרור שלו נכתב: "אמתי בחור בעל כושר מנהיגות, אחראי, הגון, חברותי, בחור בעל מוסר עבודה גבוה ובעל תושיה". לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד יהדות במכון מאיר.
חברו, עופר שמואלי, מרכז המשק בקיבוץ סעד: "אמתי אהב לטייל בירושלים. בשנים האחרונות הוא למד חינוך מיוחד והתכוון לעסוק בתחום. בחודשים האחרונים הוא עבד כמאבטח בכמה מוסדות ציבור, האחרון בהם היה בזק".
אמתי יקותיאל השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות.

הותיר 11 יתומים

המומים ואבלים התכנסו אתמול בני משפחתו של נזיל עוויסאת, בן 52, בבית המשפחה בכפר ג'בל מוכאבר שבמזרח ירושלים. בני המשפחה משוכנעים כי יקירם נהרג מירי השוטרים בזירת הפיגוע.
עוויסאת עבד במשך שנים כרצף, אך נאלץ להפסיק לעבוד בשל בעיות בגבו. אתמול ישב יחד עם חבריו בבית הקפה "אל-עומאל" שמול שער שכם ונקלע לחילופי האש הקטלניים.
הוא הותיר אחריו אשה ו-11 ילדים, בגילי 8 עד 30.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: cnn
אזור הפיגוע
צילום: cnn
צילום: רפרודוקציה
ההרוג, אמתי יקותיאל
צילום: רפרודוקציה
צילום רפרודוקציה
ההרוג, נזיל עוויסאת
צילום רפרודוקציה
מומלצים