שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קהילות יהודיות לישראל: אל תסגרו את הנציגויות
  במשרד החוץ מצפים למצעד של משלחות יהודיות שיגיעו לארץ כדי למחות נגד כוונת הסגירה. נציגי ריו דה ז'נרו: סוגרים נציגות בעיר שבה 50 אלף יהודים, ומשאירים נציגות בעיר שאי אפשר למצוא בה מניין

  קהילות יהודים בכמה ערים בעולם בהן מתכוון משרד החוץ לסגור את נציגיותיו, החליטו להיאבק נגד כוונת הסגירה. במשרד החוץ מצפים שראשי הקהילות יגיעו בקרוב לארץ כדי להביע את מחאתם בעניין.
  הנציגים הראשונים שכבר הגיעו לארץ הם מהקהילה בברזיל, שנפגשו אתמול (ד') עם שר החוץ, שמעון פרס. ראשי הקהילה היהודית בריו דה ז'נרו ידונו עם פרס על מציאת דרכים לשמור על קשר עם יהודי העיר, למרות סגירת הקונסוליה במקום.
  ראשי הקהילה בריו מבקשים להציב קונסול של כבוד (איש ציבור מקומי שיהיה ממונה על הקשר בין השלטונות לקהילה ועל הקשר עם ישראל) או לפעול לכך ששגריר ישראל בברזיליה, בירת ברזיל, יגיע יותר לריו על מנת לשמור על קשר עם יהודי הקהילה ולסייע להם בנושאים שונים.
  בריו דה ז'נירו יש כ-50 אלף יהודים מתוך 150 אלף יהודים שחיים בברזיל. ראש הקהילה היהודית בריו אמר לפרס כי משונה שישראל הולכת לסגור קונסוליה במקום שיש בו עשרות אלפי יהודים, בעוד שבברזיליה, הבירה, ששם לישראל יש שגרירות (הנציגות המרכזית של ישראל בברזיל), יש בקושי מספיק יהודים למניין, וכלל לא בטוח שיש כהן.
  גורמים במשרד החוץ אומרים שמלבד השגרירות בברזיליה, יש לישראל גם קונסוליה בסאן פאולו, כך שנציגות ישראל בברזיל "תישאר במצב סביר".
  קהילה נוספת המוחה נגד הכוונה לסגור את נציגות ישראל היא של יהודי ביילורוסיה. ראש הקהילה ייפגש בקרוב עם פרס ויבקש למנוע את סגירתה הצפויה של שגרירות ישראל במינסק.
  במשרד החוץ מעריכים שבביילורוסיה ישנה קהילה של עשרות אלפי יהודים זכאי חוק השבות (זכאי עלייה) שיש למצוא מענה לבעיותיהם.
  גם ראשי הקהילה היהודית בסידני מתארגנים לפעול למניעת סגירת הנציגות המתוכננת. הנציגות בסידני היתה מיועדת לסגירה עוד לפני אסון המכביה אך בשל המשבר עם הקהילה היהודית הוחלט להשאיר את הקונסוליה כדי לשפר את מערכת היחסים עם הקהילה.
  למשרד החוץ הגיעו באחרונה מחאות מכל הקהילות היהודיות בנציגויות שעומדות להיסגר, ביניהן פנמה, מרסיי, וולינגטון (ניו זילנד), ובמקומות נוספים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים