שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חקירה בצרפת נגד "אל אהראם" בגלל מאמר אנטישמי
  במאמר תוארה עלילת דם מהמאה ה-19: יהודים רצחו איש דת נוצרי, ועשו מצות לפסח מעצמותיו ומדמו. בעקבות תלונה של ארגון יהודי מונה שופט חוקר, אך זה נעתר לבקשת ההגנה והעביר את הטיפול לביהמ"ש במצרים

  בצרפת נפתחה אתמול (ו') חקירה משפטית שנועדה לברר אם ניתן להעמיד לדין את העיתון המצרי "אל אהראם" על פרסום עלילת דם אנטישמית. יו"ר הנהלת העיתון המצרי "אל אהראם", איברהים נאפע, נסע לפריז לפגישה עם השופט החוקר בפרשה.
  החקירה החלה בעקבות תלונה שהגיש ארגון יהודי-ציוני בצרפת בדבר מאמר שהתפרסם בעיתון באוקטובר 2000, פרי עטו של עאדל חמודה. כותב המאמר תיאר מקרה שאירע כביכול במאה ה-19 בשכונת היהודים בדמשק. הוא סיפר כי "איש דת נוצרי נעלם בשכונה, ועדי ראיה יוונים סיפרו שראו את היהודים הורגים אותו, טוחנים את עצמותיו ומשתמשים בדמו כדי להכין מצות לחג הפסח".
  הכותב טען שהוא מסתמך על שלוש חקירות בנושא שהיו בבית הדין השרעי בסוריה. הוא אף טען שקיבל לידיו ספר של מזרחן צרפתי, שארל לורן, שאושש את ממצאי חקירות בית הדין השרעי.
  הפרשה מעוררת סערה ציבורית ותקשורתית במצרים. העיתון "אל אלהראם" מסקר בהרחבה את הפרשה, וגם עיתונים ערבים אחרים עוקבים אחריה מקרוב. העיתון המצרי דיווח שמשפטנים צרפתים מתנדבים להגן על כותב המאמר.
  השופט החוקר בצרפת קיבל את בקשת פרקליטו של יו"ר הנהלת העיתון ודחה את המשפט למועד שטרם נקבע. כמו כן, הסכים השופט להעביר את הפרשה לטיפולו של בית משפט במצרים. ב"אל אהראם" טוענים שההליך המשפטי בצרפת "נועד למנוע מהעיתונות הערבית לחשוף את הגזענות והטרור שמופעלים נגד הפלסטינים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים