שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: נשיא המדינה העניק ראיון ל"אל ג'זירה"
  נשיא המדינה משה קצב קרא בראיון לתחנת הטלוויזיה הקטארית ליורש העצר הסעודי להגיע לירושלים ולהציג את התוכנית המדינית שלו. את הראיון ביצע מנחה 'טוק שואו', ולא איש חדשות, ובתחנה מסבירים שהדבר נעשה כדי שהראיון לא יהיה "קשוח מדי"

  לראשונה העניק הערב (ג') נשיא מדינת ישראל ראיון לתחנת הטלוויזיה הקטארית "אל ג'זירה".
  את הראיון עם משה קצב ערך אחד ממנחי ה"טוק שואו" של התחנה. גורמים בתחנה מסבירים שההחלטה שלא איש חדשות יראיין את הנשיא התקבלה כדי להבטיח שהראיון לא יהיה "קשוח מדי". יצויין כי הראיון נערך בצל מתקפה של כלי תקשורת בעולם הערבי על הקשרים בין קטאר לישראל והאשמות גם נגד "אל ג'זירה".
  כבר בתחילת הראיון, שתורגם סימולטנית, הזמין הנשיא קצב את יורש העצר הסעודי לירושלים, כדי להציג את יוזמת השלום שלו. לדברי הנשיא, על הנסיך עבדאללה בן עבד אל עזיז, להציג את תוכניתו למנהיגי ישראל ולדון עליה עימם. יחד עם זאת הדגיש הנשיא, שלא ניתן לעשות כן באווירה של פיגועים ורצח, אלא "רק כאשר הטרור הפלסטיני ייפסק".
  הנשיא קצב ציין עוד שאין צורך לעסוק בתעמולה ובהאשמות הדדיות וכי על הצדדים בסכסוך להגיע לשולחן הדיונים. יחד עם זאת האשים הנשיא קצב את ההנהגה הפלסטינית בכך שאינה רוצה לפתור את הסכסוך. הוא גם האשים את מנהיגי סעודיה ומדינות ערב, שהעדיפו להסית נגד ישראל במקום לשוב ולהעלות לדיון את הצעת השלום הסעודית. כמו כן הוא הזכיר את הצעתו להגיע לרמאללה ולדבר בפני המועצה הפלסטינית, הצעה שטורפדה בעקבות גילוי ספינת הנשק "קארין A".
  לדבריו, אם למנהיגי ערב כוונות לחזור למשא ומתן המדיני, עליהם לבוא לירושלים. "אם אינם מוכנים לבוא לישראל, מנהיגי ישראל מוכנים לכל בירה ערבית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים