שתף קטע נבחר

סוכני הנסיעות: ביטול טיסה לפראג יעלה 50 ד' בלבד
ישראלים שרכשו חבילות נופש לפראג רוצים לבטל את הטיסה, אך בסופו של דבר לא עושים זאת עקב דמי הביטול. מנכ"ל משרד התיירות: לבטל את דמי הביטול. יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות: ניתן יהיה לבטל הטיסות תמורת 50 דולר באופן גורף

יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות הודיע היום (ד'), כי כל לקוח שרכש טיסה לפראג יוכל לבטל את חופשתו בעלות של 50 דולר בלבד, גם מהיום למחר.
בעיר פראג הוכרזה מתכונת חירום בשל מזג האוויר הסוער. מי השטפונות החלו היום (ד') להציף את העיר העתיקה בפראג, צוותי חירום הציבו שקי חול בניסיון להגן על הרובע ורוב תושבי העיר העתיקה, ובכללם תושבי הרובע היהודי, פונו מבתיהם.
חלק מהישראלים בפראג, ששהו בבתי מלון שהוצפו, הועברו ללון בבתי ספר. שגרירות ישראל בצ'כיה המליצה לישראלים לא להגיע לעיר אך מבדיקת ynet עולה כי ישראלים שכבר רכשו חבילות נופש ביקשו בכל זאת לנצל אותן, בעיקר בשל העובדה שמרבית משרדי הנסיעות סירבו לזכות אותם במקרה של ביטול.
וכך, למרות שיעדי התיירות האטרקטיביים ביותר בעיר סגורים לקהל הרחב, היו אתמול (ג') הטיסות מישראל לפראג מלאות.
סוכנות הנסיעות השטיח המעופף הוציאה אתמול שלושה מטוסים לפראג. מהסוכנות נמסר, כי אנשים רבים מתקשרים לברר ולהתעדכן במצב אך מעטים מבקשים לבטל את הטיסות. לאלו המבקשים בכל זאת לא להגיע לפראג, מציעה החברה יעד חלופי באירופה או באזור הים התיכון.
נוסעים שמחליטים, בכל זאת, לבטל את הטיסה ישלמו דמי ביטול בסדר גודל של בין 300 ל-800 שקל, לפי עלות החבילה. "אנו מנסים למצוא יעד חלופי אך הלקוחות צריכים להתפשר על המקום", מוסר סמנכ"ל השיווק של השטיח המעופף אייל קשדן. לדבריו, "נכון להיום, לא נרשם מספר גבוה של ביטולים ועל פי ההערכות השיא של מזג האוויר הקשה מאחורינו".
מאיסתא נמסר, כי 90% מהנוסעים שאמורים לטוס לפראג מתקשרים לחברה בבקשה לבטל או להגיע למקום אחר. עם זאת, טיסה של החברה לבודפשט ופראג אמורה לצאת היום כמתוכנן. "אנו מציעים את קרואטיה כתחליף, אך יש לזכור כי מדובר בשבוע הכי עמוס בשנה וכמעט שאין מקומות פנויים", אומר רונן קרסו, סמנכ"ל שיווק באיסתא. "רוב הטיסות לפראג הן בימים ה' ו-א'. מחר אמורה לצאת טיסה ואנו מחכים לראות מה יהיה המצב". לדבריו, החברה תאפשר לנוסעים שיסרבו לטוס מחר לנצל את כרטיס הטיסה במועד אחר.
מאשת טורס נמסר, כי 80% מהנוסעים מתקשרים להתעדכן במצב. החברה מבחינתה מציעה להם יעדים חלופיים כגון ברצלונה או קרואטיה. מנהל השיווק בחברה, דודו מחלב, אמר כי נבדקת אפשרות להעביר חלק מהנוסעים גם לווינה.
לקוחות החברה שהתארחו במלון הילטון בפראג פונו אתמול למלונות אחרים, שאינם בקרבת נהר הוולטווה.
גם מאשת טורס נמסר, כי עלות דמי הביטול יכולה להגיע עד למאות שקלים. מחר צפויה החברה להוציא מטוס נוסעים לפראג. "כרגע, הטיסה מתוכננת לצאת כרגיל. אנו מצפים שעד מחר מפלס המים ירד מעט".
מארקיע, המפעילה טיסות שכר לפראג, נמסר כי נרשמו ביטולים בודדים בלבד. חברת התעופה מציעה למעוניינים בכך לטוס ליעדים חלופיים כגון ברצלונה או פאריז.

מנכ"ל משרד התיירות: לבטל את דמי הביטול

מנכ"ל משרד התיירות, אהרון דומב, פנה למנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות בבקשה להנחות את סוכני הנסיעות החברים בהתאחדות, כי לקוחות שרכשו חבילות טיול לפראג, אך אינם יכולים ליהנות מהמוצר אותו רכשו, לא יחולו עליהם דמי ביטול בגין ביטול נסיעתם.
דומב כתב, "הייתי מצפה מסוכני הנסיעות שיבואו לקראת אותם לקוחות המבקשים לבטל נסיעתם עקב השטפונות בפראג, שלמעשה אינם מאפשרים תנועת תיירים באזור, ואף מסכנים את חייהם. לאור העובדות הנ"ל ביקשתי מהלשכה המשפטית, להוסיף בטיוטת תקנות שירותי תיירות (חובת גילוי נאות) סעיף המתייחס למידע בדבר אי קיום חבילה, עקב נסיבות שאינן תלויות לא בלקוח ולא בסוכן".


פרסום ראשון:,
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "סוכני הנסיעות: ביטול טיסה לפראג יעלה 50 ד' בלבד"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פראג. המקומות התיירותיים סגורים לקהל
צילום: איי פי
צילום:רויטרס
חומות מחול. מנסים לעצור את המים
צילום:רויטרס
מומלצים