שתף קטע נבחר

למה צריך הדובר נהג אישי?

מסתבר שגם לדובר של ראש הממשלה מגיע נהג אישי - כך לפחות בלשכה של אריאל שרון, להבדיל מקודמיו בתפקיד. בדיקת ynet העלתה כי הדובר, ארנון פרלמן, כבר הספיק לעבור שני נהגים - שאגב לא הגיעו מצוות נהגי משרד ראש הממשלה. נציבות שירות המדינה: "סוגיית הנהג תיבדק"

בלעדי: דובר ראש הממשלה ארנון פרלמן נהנה מנהג אישי צמוד - בניגוד לכללי נציבות שירות המדינה – כך נודע ל-ynet. עובדים במשרד ראש הממשלה אומרים בתגובה כי "מדובר בשערוריה". מנציבות שירות המדינה נמסר כי סוגיית הנהג של פרלמן תיבדק, וכי בתחילת השבוע תימסר תגובה לידיעה.
ל-ynet נודע כי בחודשים האחרונים מחזיק פרלמן בנהג אישי, הטבה המסתכמת בעלות של עשרות אלפי שקלים בשנה מכספי משלם המיסים. מדובר בהטבה השמורה לשרים ולמנכ"לים של משרדי הממשלה.
נהגו הנוכחי של פרלמן הוא יוסי, בן 25 מצפון הארץ, שלצורך מילוי תפקידו שכר דירה באיזור המרכז. יוסי אינו נמנה על צוות נהגי משרד ראש הממשלה. לפניו העסיק פרלמן נהגת אישית בשם רחל, בת 21, מהשרון, אותה פיטר לאחר שלא היה מרוצה מתיפקודה.
בשיחה עם ynet אישר הנהג כי הוא נהגו האישי של הדובר הצעיר פרלמן. "אני הנהג של יועץ התקשורת של ראש הממשלה, זה נכון. אני כבר עובד איתו חודשיים", אמר יוסי.
יש לציין כי נהגיו של פרלמן מועסקים באמצעות חברת כוח אדם, והם אינם מהווים חלק מ"פול" הנהגים של משרד ראש הממשלה. אותם נהגים ותיקים כבר הביעו התמרמרות על כך.
"מקצצים לכולם", אומרים עובדים במשרד ראש הממשלה ל-ynet. "אנשים מפוטרים, משרדי הממשלה מהדקים חגורה ולמרות הכל כאן במשרד מממנים לדובר נהג אישי. השחיתות פה חוגגת".
לדוברי ראשי הממשלות הקודמים, גדי בלטיאנסקי, מירב פרסי-צדוק, אביב בושינסקי ושי בזק לא היה נהג צמוד, בהתאם למתחייב מכללי התקשי"ר. הם היו זכאים לרכב שרד ולהוצאות נסיעתם בלבד. במקרה שבו עבדו יותר מ-16 שעות ביממה, יכלו לעשות שימוש באחד מנהגי צוות המשרד.
"כאשר הייתי דוברו של ראש הממשלה, כשמישהו היה מבקש הוא היה מקבל הסעה חד פעמית מהצוות של הנהגים", מספר יועץ תקשורת שעבד עם ראש ממשלה בעבר ומוסיף: "מי שזכאי לנהג אלה רק מנכ"לים, שרים,ראש הלישכה, מזכיר ממשלה והיועץ המדיני. עם כל הכבוד, למה פרלמן צריך את זה? אולי זה מסייע לפתור את בעיית האבטלה".

תגובה

ארנון פרלמן מסר בתגובה ל-ynet: "אין לי נהג אישי. הנהג שמסיע אותי הוא נהג מצוות הנהגים של המשרד. הוא משמש אותי, כי אני מתחיל בחמש בבוקר ומסיים בשתיים בלילה. כשהבנות במשרד צריכות, הנהג שמשמש אותי מסיע גם אותן. יש לי רישיון ולפעמים אני גם נוהג בעצמי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרלמן. נהגת ונהג
צילום: גלי תיבון
רכב משרד ראש הממשלה. לבכירים בלבד
צילום: גלי תיבון
מומלצים