שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יוהנסבורג: הסטודנטים היהודים יפגינו במסכות ומטענים
  הוועידה לאיכות הסביבה בדרום אפריקה כבר מעוררת דאגה בישראל. החשש הוא כי נראה שוב את אותן הפגנות אנטי ישראליות שנראו בעיר דרבן בשנה שעברה. הפעם יש לסוכנות, לדבריה, תשובה הסברתית

  מסכות גז ועשרות "אפודי נפץ" פיקטיביים - אלה יהיו כלי הנשק ההסברתיים בידיהם של מאות סטודנטים ישראלים ויהודים, שיבואו לכנס הבינלאומי של האו"ם על איכות הסביבה שייערך בדרום אפריקה.
  בסוכנות היהודית אומרים כי נסיון העבר (ובמיוחד ועידת דרבן בקיץ שעבר שייצרה אוירה אנטי ישראלית חזקה) מלמד כי נוכחותם של מאות סטודנטים מוסלמים באירוע בינלאומי גדול מניב מפגני תמיכה פרו-פלשתינאים קולניים, בהם נשמעים קולות אנטי-ישראליים. בסוכנות התכוננו הפעם: חברים בהתאחדות הסטודנטים היהודים העולמית, WUJS, ייצאו במשלחת ליוהנסבורג, דרום-אפריקה.
  הסטודנטים הכינו גימיקים תקשורתיים רבים למקרה של מתקפה אנטי ישראלית, כמו במקרה של ועידת דרבן: הם מביאים עימם עשרות מסיכות גז, שאותן יחבשו במחאה על השימוש שעושות מדינות ערב בנשק כימי. בנוסף לכך, נתפרו במיוחד עשרות אפודי נפץ, הופצו תמונות של התינוק הפלסטיני עם אפוד הנפץ ועוד.
  אחת הסטודנטיות הישראליות, עינת הלוי-לוין, סיפרה ל-ynet: "אנחנו באים עם פרחים וכוונות טובות, אבל בלי תמימות. ניסיון העבר מלמד אותנו שיכול מאוד להיות שנותקף - ולזה אנחנו נערכים". לוי-הלוין סיפרה כי עיקר ההיערכות היא מול התקשורת הזרה.
  יו"ר הסוכנות היהודית, סלי מרידור, אמר כי הוא מקווה כי הועידה תתרכז בנושא איכות הסביבה וכי לא יחזור תקדים דרבן, שבו הוסט סדר היום לכיוון אנטי ציוני ואנטישמי.
  הכנס הבינלאומי בנושא איכות-הסביבה נחשב לאחד הכנסים הגדולים והחשובים שמקיים האו"ם. יועלו בו נושאים הקשורים לשימור הסביבה והטבע, לניצול משאבי קרקע, להרס יערות, לנושא המים ועוד. עשרות משלחות רשמיות צפויות להגיע מרחבי העולם - כולל משלחת רשמית של ישראל וכן מאות משלחות בלתי-רשמיות, הכוללות אלפי נציגי ארגוני איכות סביבה שונים, 'ירוקים', ארגונים כלכליים שונים ואלפי סטודנטים ופעילים מרחבי העולם - ובין השאר מאות סטודנטים ונציגים מוסלמים ממדינות ערב ומאפריקה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים