שתף קטע נבחר

גן חרצית וגן מרוה בחולון ייסגרו

גן חרצית יוסב ככל הנראה לגן לחינוך מיוחד. ראש מנהל החינוך בעירייה: "בהתאם לשיקולים מקצועיים נפתחים ונסגרים גנים". בשורה נוספת: לקראת שנת הלימודים תשס"ג יספקו חברות פרטיות תחזוקה כוללת לכל הגנים ובתי הספר בעיר

עיריית חולון החליטה לסגור בשנת הלימודים הקרובה (תשס"ג) את גני הילדים העירוניים חרצית ומרוה. גן חרצית, הממוקם בשכונת קרית שרת, ייסגר במתכונתו הנוכחית ויוסב ככל הנראה לגן המיועד לילדי החינוך המיוחד.
גן מרוה, השוכן בשכונת נאות רחל, ייסגר בשל מיעוט נרשמים. גן יקינטון, הנמצא בשכונת קרית שרת, עמד גם הוא בפני סכנת סגירה אבל לאחר שכמות מספקת של ילדים נרשמו לגן, הוחלט לפתוח אותו כרגיל בשנת הלימודים הקרובה.
בתגובה לסגירת גני הילדים בחולון, אמר ראש מינהל החינוך בעירייה, רמי הוכמן: "גני הילדים מחויבים על פי החוק חינוך חובה מגיל חמש, כאשר תקן הילדים בגן מוכתב על ידי משרד החינוך והגננות הינן עובדות משרד החינוך. השאיפה היא שכל ילד ילמד בגן הסמוך ככל הניתן לביתו. בהתאם לשיקולים אלו נפתחים או נסגרים גנים. העירייה אף עושה כל מאמץ לפתוח גם גנים לילדים מתחת לגיל חמש".
הוכמן מסר גם כי בשנה הקרובה יחולו שינויים בתחזוקת גני הילדים בעיר: "עיריית חולון החלה לפני שנה ניסוי חדשני ברמה ארצית בנושא הפרטת תחזוקת גנים לרבות גינון, תיקונים ואטימות גגות. לאור ההצלחה הוחלט להרחיב את הניסוי להחיל אותו על כל גני הילדים בתי הספר ותנועות נוער בעיר. החל משנת הלימודים הקרובה חברת אחזקה אחת תעניק את כל שירותי התחזוקה למוסדות החינוך. כך חברה אחת תספק טיפול בצמחייה, תיקון מזגנים ומכשירים אורקוליים, צביעת הגן פעם בשנה, אחזקת מתקני החצר ועוד. הביצוע נעשה באמצעות החברה הכלכלית של עיריית חולון, על ידי שתי חברות שזכו במכרז".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העירייה עושה מאמץ שכל ילד ילמד בגן הסמוך ככל הניתן לביתו
מומלצים