שתף קטע נבחר

"עפרה חזה היתה בהריון 5 חודשים לפני שנפטרה"

כך עולה, לטענת אחותה של חזה, מתמליל הקלטת-סתר שעשו אחיותיה לאחר מותה לבעלה, דורון אשכנזי. ההריון הסתיים אחרי זמן קצר. התמלילים מצורפים לבקשה לבית המשפט בעניין צוואתה של הזמרת המנוחה

עפרה חזה ז"ל היתה בהריון חצי שנה לפני שנפטרה, אך ההריון הסתיים לאחר זמן קצר – כך עולה, לטענת משפחתה של עפרה חזה, מתמלילי הקלטות סתר שנעשו לבעלה, דורון אשכנזי. הסיפור התפרסם הבוקר (א') ב"ידיעות אחרונות".
התמלילים מצורפים לבקשה שהגישה שולי חזה, אחותה של עפרה, בעניין קיום צוואתה של הזמרת המנוחה לבית המשפט לענייני משפחה ברמת-גן. הדיון בעניין יפתח מחרתיים. לבקשת "ידיעות אחרונות" התיר השופט שאול שוחט, בהחלטה תקדימית, לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות.
לאחר מותה של עפרה חזה, לפני שנתיים וחצי, לא נמצאה צוואתה. אחותה טוענת כי היתה צוואה כזאת, וכי היא הועלמה על ידי בעלה, דורון אשכנזי ז"ל (שנפטר באפריל אשתקד) משום שהוא לא היה מוזכר בה. לבקשה מצורפים תצהירים של עו"ד אריאל פרץ ושל אוגניה אלוני, אשתו של בצלאל אלוני, שהיה במשך שנים רבות אמרגנה ומנהלה האישי של חזה.
על פי התצהירים, בפברואר 1995 הגיעה חזה מלווה באוגניה אלוני למשרדו של עו"ד פרץ בתל-אביב ושם ערכה צוואה. בצוואה זו ציוותה את ביתה ביהוד לאחותה, שולי חזה, את מכוניתה לאחיה יהודה, עשרת אלפים דולר לכל אחד מאחייניה ואחייניותיה, ואת כל יתר רכושה, לחלוקה שווה בין אחיה ואחיותיה. שולי חזה מבקשת, באמצעות עו"ד גיא אשכנזי, שבית המשפט יאשר את סעיפי הצוואה, כפי שעולים מתצהירי העדים, אף שהצוואה עצמה לא נמצאה.
שולי טוענת כי רק ביום ה"שלושים" למותה אפשר בעלה לבני המשפחה להיכנס לחדרה. זאת, לאחר שלטענתם כבר העלים ממנו חומר רב, כולל את צוואתה.
עוד מצורפים לבקשה תמלילי הקלטות, הנחשפים כאן לראשונה, שבהן הקליטו אחיותיה של עפרה את דורון אשכנזי בלא ידיעתו. מההקלטות עולה, לטענת בני המשפחה, כי דורון ראה בעיניו את הצוואה המדוברת. עוד מספר אשכנזי בהקלטות כי חצי שנה לפני מותה היתה עפרה חזה בהריון, שהסתיים לאחר זמן קצר מאוד. "עפרה היתה בהריון לפני חמישה חודשים. אף אחד לא ידע… היא היתה בהריון זמן קצר מאוד", נשמע אשכנזי בהקלטה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ישראל מלובני
עפרה חזה
צילום ישראל מלובני
מומלצים