שתף קטע נבחר

תלבושת אחידה בחטיבת "גולדה מאיר" בחולון

החל משנת הלימודים הקרובה יגיעו תלמידי חטיבת הביניים גולדה מאיר לבית הספר בתלבושת אחידה. ההחלטה התקבלה בצורה דמוקרטית ותוך שיתוף התלמידים שנדרשו גם לבחור את צבע התלבושת ואת ההדפסים

תלמידי חטיבת הביניים גולדה מאיר בחולון יחלו בשנת הלימודים תשס"ג ללבוש תלבושת אחידה.
ממשרד החינוך נמסר: "ההחלטה להנהיג תלבושת אחידה נועדה לתת גאוות יחידה לתלמידים, ובנוסף להגביר את תחושת הביטחון בבית הספר", אולם התלמידים במוסד סבורים כי ההחלטה נבעה, בעיקר מהעובדה שחלק מהתלמידים נהגו להגיע ללימודים בבגדים בלתי הולמים.
לפני כשנה וחצי החל בחטיבה הליך מסודר ודמוקרטי שבסופו החליטו כ-90 אחוז מההורים, התלמידים והמורים בבית-הספר כי הם מעונינים להנהיג בתלבושת האחידה בבית הספר.
התהליך כלל סקר שנערך בבית הספר, ולאחר מכן דיונים בהנהלת בית הספר ובמועצת התלמידים. התלמידים בחרו את הצבעים ואת ההדפסים על התלבושת ומילאו למעשה את הנוהלים המפורטים בחוזר מנכ"ל של משרד החינוך.
דובר מחוז תל-אביב במשרד החינוך, אבי קצובר: "יצוין כי בחטיבה העליונה (תיכון קוגל) לא היה רוב בקרב התלמידים להנהגת תלבושת אחידה, ולפיכך הדבר לא נעשה. משרד החינוך תומך בהחלטה של בתי הספר להנהיג תלבושת אחידה ובלבד שהדבר נעשה באופן דמוקרטי, כאשר הרוב תומכים בכך".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
התלמידים בחרו בצורה דמוקרטית את הצבעים וההדפסים של התלבושת החדשה
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים