שתף קטע נבחר

הערכה: פתיחת ליגת העל שוב תידחה

בישיבה סוערת שנערכה במשרדו של יעקב שחר, ניסו ראשי קבוצות ליגת העל להגיע לפשרה בנושא מכירת זכויות השידור. הישיבה, שלוותה בצעקות רמות מצד משתתפיה, הסתיימה בהחלטה עקרונית של הקבוצות ה'גדולות' על דחייה נוספת של פתיחת הליגה

בישיבה מיוחדת שכינס אמש (א') יעקב שחר, הבעלים של מכבי חיפה, יחד עם ראשי כל קבוצות ליגת העל, הוחלט עקרונית על ידי מספר מבעלי הקבוצות ה'גדולות' לדחות שוב את פתיחת ליגת העל. ההערכה היא כי המחזור הראשון, אשר אמור היה להיפתח ב-14 בספטמבר (במקום ב-24 באוגוסט, כמתוכנן), יידחה. הישיבה התנהלה במשרדו של שחר בתל אביב ואחד הנוכחים בה תיאר אותה כישיבה סוערת, אשר לוותה בצעקות רמות מצד בעלי הקבוצות.
גורם נוסף שנכח בישיבה סיפר: "לא הייתה בישיבה הסכמה על שום נושא, למרות שהיו שתי קבוצות קטנות שמבחינתן רצו לפתוח את הליגה בזמן למרות הבעיות הכספיות. בסופו של דבר, כל הקבוצות ה'קטנות' החליטו לקבל כל החלטה שתועבר במוסדות ההתאחדות. ברור, לפי דברי יושבי הראש של הקבוצות ה'גדולות' בישיבה, כי כבר בימים הקרובים תועלה הצעה בהתאחדות לדחות את הליגה. המועד שהם נקבו בו היה לפחות חודשיים".
המחלוקת הגדולה, כפי שחובבי הכדורגל בישראל למדו בחודשים האחרונים, היא סביב מכירת זכויות השידור של משחקי ליגת העל. שמונה הקבוצות ה'קטנות' דורשות לקבל יותר כסף עבור השידורים, בעוד הקבוצות ה'גדולות' (הפועל ומכבי תל אביב, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים) וההתאחדות לכדורגל מוכנות להפריש להן תשלום קטן יותר.
בתום הישיבה, שהתארכה מעבר למתוכנן, לא הסכימו הצדדים להצעות הפשרה השונות, ויושבי הראש של הקבוצות ה'גדולות' הודיעו כי יפעלו לדחיית הליגה, כדי להסדיר את עניין מכירת זכויות השידור.
ההערכה היא כי כבר בימים הקרובים תתכנס מזכירות ההתאחדות לכדורגל אשר תדון בהצעה וככל הנראה, אם לא יתרחש מיפנה דרמטי, פתיחת הליגה תדחה פעם נוספת.
במקביל ממשיכה חברת צ'רלטון, אשר מונתה מטעם ההתאחדות לנהל את המשא ומתן, לנסות למכור את זכויות השידור בסכום של 21 מיליון דולר לפחות.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
דרבי בתל אביב. מתי נראה אותו העונה?
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים