שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שלוש הפקות חדשות בקאמרי

  החלו חזרות על הפקות חדשות שיועלו בחודשים הבאים: "אמא קוראז'", "יום במותה של ג'ו" ו"עוץ לי גוץ לי".

  עם החזרה מפגרת הקיץ, החלו בתיאטרון הקאמרי חזרות לשלוש הפקות תיאטרוניות במקביל: "יום במותה של ג'ו" מאת המחזאי הבריטי פיטר ניקולס, "אמא קוראז'" מאת ברטולט ברכט והפקה חדשה של "עוץ לי גוץ לי" על-פי אגדה מאת האחים גרים.
  "יום במותה של ג'ו" הועלתה בקאמרי לראשונה בשנת 1967 בבימויו של פרית באנברי. ההפקה הנוכחית תעלה על במת האולם הקטן בקומפלקס החדש של תיאטרון הקאמרי ב-16 בנובמבר. "יום במותה של ג'ו" עובד מחדש לעברית על-ידי עידו ריקלין, שאף יביים את ההפקה. המחזה מגולל סיפור טרגי שהופך במפתיע לסטנד-אפ על זוגיות, אהבה, משפחה ומחלה. במרכז הסיפור ג'ו, בתם בת ה-10 של זוג הורים צעירים, שנולדה מוגבלת בגופה ובנפשה. בהפקה הנוכחית משתתפים ליאור אשכנזי, שירי גולן, זהרירה חריפאי, שרה פון-שוורצה ואוהד שחר.
  החזרות להפקה החדשה של "אמא קוראז" חנכו השבוע את אולם החזרות בקאמרי החדש וההצגה תעלה באולם הגדול של הקומפלקס ב-5 בדצמבר. את הנוסח העברי החדש למחזה כתבה ענת גוב, ועמרי ניצן יביים. בהפקה ישתתפו ג'יטה מונטה בתפקיד אמא קוראז', אלון דהאן, איתי טירן, אולה שצור, אלי גורנשטיין, ישראל פוליאקוב, תחיה דנון, עזרא דגן, אייל הובר-לוי, ענת וקסמן, אורי זגורי, יצחק חזקיה, אלברט כהן, אבי פניני ואחרים. "אמא קוראז" הועלתה בישראל ארבע פעמים עד היום. ההפקה הראשונה הועלתה בשנת 1951 ב"הבימה", ובתפקיד אמא קוראז' שיחקה חנה רובינא. המחזה הנוקב של ברכט דן בשאלה מה מעוללת המלחמה הממושכת לקיום האנושי. ביומניו של ברכט נאמר בהקשר למחזה, בין השאר, כי "כל מאמץ להשגת השלום כדאי".
  עוד החלו חזרות להצגת הילדים "עוץ לי גוץ לי" בגרסה עברית מאת המשורר אברהם שלונסקי, בתוספת המוזיקה האהובה של המלחין דובי זלצר. את ההפקה הנוכחית מביים רוני פינקוביץ ובין השחקנים המשתתפים נמנים אלון אופיר, שרון אלימלך, אלינור אהרון, נדב אסולין, רמי ברוך, מורדי גרשון, אלי גורנשטיין, יגאל נאור ויוסי טולדו. הבכורה תתקיים בקאמרי הישן ב-29 בנובמבר. "עוץ לי גוץ לי" הועלתה ארבע פעמים בישראל, כשההפקה הראשונה נפתחה בשנת 1966 בתיאטרון הקאמרי בהשתתפות אריק לביא, שושיק שני, זאב רווח, יוסי גרבר, נירה רבינוביץ' ויוסי ידין.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים