שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  זוג הומוסקסואלים: "שוטרים עצרו אותנו כי התנשקנו"

  השניים, נערים בני 17 ו-18, טוענים כי נעצרו רק מכיוון שהתנשקו, ועובר אורח התלונן בפני השוטרים. לטענתם: השוטרים לעגו להם והיכו אותם. המשטרה: קיבלנו תלונה שהם מקיימים יחסי מין. לא הופעלה כל אלימות

  זעם בקהילה ההומוסקסואלית: שני נערים טוענים כי נעצרו בליל יום ראשון האחרון, בסמוך לשעה אחת בלילה, על ידי משטרת ירושלים, לאחר שהתנשקו באיזור העיר העתיקה.
  השניים טוענים כי נעצרו לאחר שעובר אורח חרדי פנה לשוטרים שנכחו במקום והתלונן בפניהם על הנשיקה. לאחר שאחד הצעירים סירב להתלוות לשוטרים, בטענה שלא עשה דבר רע, הוזעק למקום כוח תגבור. הוא נכבל באזיקים ולטענתו אף הוכה על ידי השוטרים, כ-20 במספר.
  השניים טוענים כי השוטרים שנכחו בשטח ולאחר מכן בתחנת המשטרה התייחסו אליהם בזלזול, קיללו אותם וקראו להם בשנות גנאי. הם לא הורשו להתקשר להוריהם או לחבריהם, והטלפונים הניידים שלהם נלקחו מהם.
  הצעירים, בני 17 ו-18, עוכבו משך שעות ארוכות לחקירה בתחנת המשטרה בעיר ושוחררו רק בסמוך לשעה ארבע לפנות בוקר.
  לפי עדותו של שי באתר האינטנרט gogay (השם המלא שמור במערכת), הוא וחברו הפכו לבדיחת התחנה. "בדרך, בניידת, השוטרים צחקו בקשר 'מתי אתם מביאים את נושכי הכריות, מה עם האוכלים בתחת'. מיד כשהגענו למקום, חצי מאנשי התחנה באו לראות את 'ההומואים שנתפסו'. הגיעו שתי שוטרות וצחקו 'איכס, גועל נפש'".
  למחרת זומנו הנערים, יחד עם הוריהם, להמשך החקירה. יש לציין, כי הורי אחד הנערים לא ידעו על נטיותיו המיניות, וזימון הוריו למשטרה הוביל לכך שנטיותיו התגלו לבני משפחתו.
  בעקבות פרסום הפרשה החלו ארגונים הומו-לסביים וארגוני זכויות אדם בישראל בהתארגנות לקראת הפגנה מיוחדת שתיערך ביום חמישי מול תחנת המשטרה בעיר. במהלך ההפגנה, המאורגנת על ידי "הבית הפתוח", יתנשקו עשרות זוגות חד-מיניים במשמרת מחאה מול מגרש הרוסים בירושלים, על מנת להעביר את המסר לפיו "נשיקה בין שני גברים או שתי נשים איננה מעשה מגונה", כך לפי ג'רי לוינסון, מנכ"ל הארגון.
  בעוד הבית הפתוח מארגן את ההפגנה, באגודה הארצית של ההומוסקסואלים והלסביות החלו בתכנון התגובה הרשמית של הארגון לנושא. סניף האגודה בקרית שמונה, "גאים בגליל", מתכוון להביע אף הוא סולידריות עם הנערים, בנשיקה הפגנתית שתיערך בסניף האגודה. מיקי כספי, יו"ר הסניף, קרא לחברי הקהילה ההומו-לסבית ולציבור הישראלי בכללותו לפעול ולמחות נגד המקרה.
  שני הנערים מתכוונים לפנות, בסיוע ארגונים חברתיים שונים, למחלקה לחקירת שוטרים בדרישה לברר את פרטי המקרה.

  "מצב אינטימי"

  מהמשטרה נמסר בתגובה, כי "בעקבות תלונה שהתקבלה על שניים שמקיימים יחסי מין הגיעה ניידת משטרה שמצאה אותם במצב מאוד אינטימי. השוטרים ביקשו מהשניים להתלוות אליהם לתחנת המשטרה, הבגיר סירב התנגד ונעצר. השניים עוכבו לחקירה ונחקרו במשך ארבע שעות ושוחררו. למחרת הגיע הבגיר עם אביו לתחנת המשטרה לצורך השלמת עדותו".
  במשטרה דוחים את הטענות על אלימות או השפלה מצד השוטרים. "המשטרה פנתה מיוזמתה למחלקה לחקירות שוטרים כדי שתבדוק אם השוטרים לא התנהגו בצורה ראויה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים