שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתפללים לעו"ד ליבוביץ': אתה לא רצוי
  פרסום ראשון: המתפללים זעמו על עורך הדין שמגן על מרואן ברגותי וביקשו ממנו שלא להגיע לתפילת הבוקר. ליבוביץ' עבר לבית כנסת אחר - אך גם שם הובהר לו כי הוא אינו רצוי

  פרסום ראשון: מתפללים בבתי כנסת בגבעת שמואל מתנגדים להשתתפותו בתפילות של עו"ד שמאי ליבוביץ', המשמש כסניגורו של ראש התנזים מרואן ברגותי.
  עו"ד ליבוביץ', נכדו של פרופסור ישעיהו לייבוביץ', עורר את זעמם של המתפללים, שראו אותו בטלוויזיה ביום חמישי כאשר הוא מנשק את לחייו של ברגותי בבית המשפט המחוזי בת"א - ומשווה אותו למשה רבנו.
  בליל שבת הגיע ליבוביץ' לתפילה בבית הכנסת "בית מתיתיהו", בגבעת שמואל. אחד המתפללים סיפר כי כאשר ליבוביץ' ביקש להתיישב לידו, הוא אמר לו כי המקום תפוס, "וכך אירע גם במקום נוסף בו ביקש ליבוביץ' להתיישב". בסופו של דבר התיישב לייבוביץ' בקצה בית הכנסת.
  בהפסקת התפילה קם אחד הגבאים, דפק על השולחן וצעק בלעג: "אני רוצה לכבד את האורח החדש שיש לנו בבית הכנסת". ליבוביץ השיב לו: "אל תלבין פני אדם ברבים". הגבאי ומתפללים נוספים טענו שהם לא מוכנים להתפלל עם "אדם שהשווה את ברגותי למשה רבנו", עזבו את בית הכנסת והתפללו בחוץ. בסיום התפילה הצהיר אחד המתפללים כי אם ליבוביץ' יגיע לבית הכנסת גם לתפילה בבוקר-שבת, הוא יעצור אותו בגופו.
  ליבוביץ', שאינו מתפלל בקביעות במקום, לא הגיע לתפילת שחרית ב"בית מתיתיהו", אך הגיע לבית הכנסת הדתי לאומי בפרוייקט "בית וקאנטרי" באזור. הוא הורשה להישאר בתפילה, אך התבקש לעזוב לפני "הקידוש" שנערך לאחריה. אחד המתפללים ניגש אליו ואמר לו: "זה אירוע פרטי ואתה לא רצוי". מתפלל אחר הסביר שה"קידוש" לאחר התפילה הוא אירוע קהילתי ומתפללים במקום לא מעוניינים שהוא יהיה חלק מהקהילה.
  עו"ד ליבוביץ' סרב להגיב על הדברים. רעייתו אמרה: "אני ממש לא רוצה להתייחס לזה, מספיק ירדו לחיי, נמאס לי, נמאס לי, די".

  הידיעה הראשונה התקבלה באימייל האדום

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים