שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: ב"בלק הוק" לחתונה המשפחתית

הרמטכ"ל, רעייתו ושלושה מאורחיו, טסו לחתונה בצפון הארץ במסוק החדש והמתקדם ביותר של חיל האוויר. הטיסה עלתה למשלם המסים עשרות אלפי שקלים

הרמטכ"ל רב אלוף משה (בוגי) יעלון טס בשבוע שעבר לחתונה בצפון במסוק "בלק הוק", מסוק התובלה החדש והמתקדם ביותר של חיל האוויר. עלות הטיסה לכיסו של משלם המסים – עשרות אלפי שקלים, כך מפרסם "ידיעות אחרונות".
בשעות הלילה של יום חמישי האחרון, הופתעו כמה חיילים בבסיס צה"ל בצפון לראות מספר דמויות בלבוש אזרחי יורדות ממסוק "בלק הוק" שהגיע ממרכז הארץ. מהמסוק ירדו הרמטכ"ל, רב אלוף משה (בוגי) יעלון, כשהוא בלבוש אזרחי וסנדלים לרגליו. יחד עימו ירדו מהמסוק אשתו, זוג אזרחים נוסף ובחור בשנות ה-20 לחייו.
החמישה נכנסו לרכב צבאי מאובטח שהמתין במקום ונסעו צפונה. 20 דקות מאוחר יותר, בשעה 11 בלילה, נראו החמישה מגיעים לגן האירועים של קיבוץ הגושרים לחתונה של קרוב משפחה רחוק של יעלון, יפתח צפריר וכלתו מאיה.
אורחים בחתונה סיפרו כי הרמטכ"ל הגיע למקום כשהוא מלווה בחוליית מאבטחים חמושים, שהה באירוע כשעה וחצי ומשם הוסע בחזרה לבסיס. מבדיקת "ידיעות אחרונות" עולה כי בסביבות השעה 21.30 באותו ערב, הגיע הרמטכ"ל יחד עם אשתו ושלושת האזרחים הנוספים לבסיס אימונים "מתקן אדם" שבמרכז הארץ, שם המתין המסוק שהטיס אותם לחתונה.
גורם צבאי מסר כי כל אותה עת המתין המסוק במנחת, כאשר מסביבו הוצבו כמה חיילים לשמירה. עם החיילים המתינו גם כמה אנשי צוות קרקע שטיפלו בצד הטכני.
המחיר של שעת טיסה ב"בלק הוק", יחד עם אנשי צוות אוויר שהטיסו את המסוק, מכונאים, מאבטחי הרמטכ"ל, נהגו והחיילים שהוצבו לשמירה על המסוק, הוא עשרות אלפי שקלים. לדברי גורם צבאי, לטיסת הרמטכ"ל לא היה כל ייעוד מלבד הגעתו לחתונה. "גם אם הרמטכ"ל מרשה לעצמו לנצל את משאבי צה"ל למטרה פרטית, בשעה שבכל מקום מקצצים ככל האפשר, לא ברור מדוע בחר לטוס ב'בלק הוק' כאשר יכול היה להשתמש במסוקי תובלה קטנים יותר, שעלות הטיסה בהם זולה בהרבה", אמר הגורם.
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כמדיניות, אין אנו מפרטים את פרטי פעילותו של הרמטכ"ל והאופן בו היא מבוצעת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים שמרו על המסוק. בלק הוק (ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
טס בלבוש אזרחי. יעלון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים