שתף קטע נבחר

משפחות נזקקות: קיבלנו סיוע תמורת ניסיון לנצר אותנו

כמה משפחות בעפולה טוענות כי תושב העיר הגיש להן סיוע, ולאחר מכן הגיע עם "הברית החדשה" וניסה לשכנע אותן בצדקת ישו. "גם אם הוא ירצה לתת לי וילה, אני לא אתנצר", אמרה אחת הנזקקות. נגד האיש הוגשה תלונה. "אני שייך לדת היהודית", הוא טען בתגובה

משפחות נזקקות מעפולה שקיבלו לאחרונה מסיוע מתושב העיר טוענות כי מתן הסיוע נועד למעשה לגרום להתנצרותן. לטענתן, מדובר בפעיל של כת הישועים העוסק בפעילות מיסיונרית. "גם אם הוא ירצה לתת לי וילה אני לא אתנצר", אמרה אחת הנזקקות. נגד האיש הוגשה אתמול תלונה במשטרת עפולה.
בשבועות האחרונים הגיש האיש, יחד עם אשתו, סיוע לעשרות משפחות. "הוא הביא אוכל לשכנה שלי עד שיום אחד הוא דפק גם אצלי בדלת", מספרת ש'. לדבריה, כמה ימים לאחר שהעביר לידיה מזון ביקש ממנה לפתוח את ספר התנ"ך שאחז בידו. "הוא פתח כביכול במקרה בעמוד שבו מדובר על ישוע ואז הוא אמר שהוא המשיח. לאחר מכן ביקש שארד על ברכי ואתפלל לישו".
סיפור דומה קרה גם לבני משפחת ת'. "הגענו לפת לחם. יום אחד הוא התקשר אלינו ואמר שהוא מבקש לעזור". לפגישה בביתם הגיע עם אשתו, ואז לטענת הזוג ת', החלו השניים להסביר על המשיח. "הם התחילו להקריא פרקים מהברית החדשה. בעלי ואני היינו בשוק, גם אם ארעב ללחם לא אתנצר".
עוד טוענות המשפחות כי הוא חילק להן את הברית החדשה וחוברות שונות, באחת מהן נכתב, "מהרגע שקיבלנו את ישוע כמושיענו וביקשנו סליחה על כל חטאינו בעבר, התחדשו יחסינו עם אלוהים במובן הרוחני".
בני המשפחות ציינו כי ברגע שסירבו לשתף עמו פעולה וביקשו להחזיר לו את הספרים, הוא נעלם. "מאז אני לא מקבלת ממנו מזון אך אין לי צורך בכך", אמרה אחת מהם.
על הפרשה נודע גם לאחד מחברי מועצת העיר, דוד דואיב, שהגיש על כך אתמול תלונה במשטרה. "מדובר בניצול ציני של אנשים ואני חושב שזה מעשה חמור", הסביר דואיב.
בתגובה אמר האיש אליו מיוחסות הטענות כי אינו זוכר "דבר כזה". לדבריו, "אני אמנם מסייע לאנשים, אך אני נדהם לשמוע את הטענות ובהחלט לא לשתוק על כך. אני בשוק. מעולם לא חילקתי חוברות, אני שייך לדת היהודית, חד וחלק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
(אילוסטרציה)
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים