שתף קטע נבחר

קיבוץ: מיצג אשכבה לקיבוץ של האמן יובל דניאלי

האמן יובל דניאלי מכין "טקס אבל" פומבי לקיבוץ בעזרת סמלי "חומה ומגדל" ופועלים פלשתינים. דניאלי: "המגדל של הבית שלי התמוטט. הפסקנו להיות קיבוץ. נגמר עידן האמנים. לכל זה אני נותן ביטוי"

האמן יובל דניאלי מכין "טקס אבל" פומבי לקיבוץ בעזרת סמלי "חומה ומגדל" ופועלים פלשתינים, באומנות כמו באומנות
על בסיס הרעיון של חומה-ומגדל יקים האמן יובל דניאלי (המעפיל) מיצב מונובנטלי, שעוסק בקריסתו של הקיבוץ הישן והטוב. בגלריה של סדנאות האמנים בירושלים, מתחת לטריבונות של איצטדיון טדי, ייבנה מגדל שמירה מעץ בגובה ארבעה מטרים.
את המגדל תקים קבוצת פועלים פלשתינים בפיקוחו של מודי הורוביץ (רכז הבנייה של גבעת-חביבה). אחר כך יופל המגדל ארצה, וכל התהליך יתועד בווידאו וצילומים, שיוצגו גם הם כחלק בלתי נפרד מהרקוויאם הדניאלי. ב-7.11 תיפתח התערוכה (אוצרת טלילה גרינברג) בגלריה הירושלמית והמבקרים יוכלו לצפות במגדל השכוב על הקרקע, מוקף קירות לבנים, מה שייצור דימוי של "גוף מת מוכף תכריכים" או כפי שמכנה זאת הוגה הרעיון: "חדר אשכבה לתנועה הקיבוצית".
יובל דניאלי: "בשנתיים האחרונות אני עובד על פי הצילום של המגדל ובוניו, אותו מצאתי בארכיון גבעת-חביבה. אני חושב שמדובר במגדל של ניר-דוד או כפר-מנחם. אז בנו אותו חלוצים עבריים, היום עובדים זרים. המגדל של הבית שלי התמוטט. הפסקנו להיות קיבוץ. נגמר עידן האמנים. לכל זה אני נותן ביטוי".

- ואת כל זה אתה מציג דווקא בירושלים?

"אולי גם בזה יש אמירה. העירייה מימנה את הוצאות התערוכה והקטלוג שילווה אותה. הקיבוץ הרי לא תומך יותר באומניו".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובי זכאי
אמנות קיבוצית
צילום: דובי זכאי
מומלצים