שתף קטע נבחר

בירושלים: כתובת הקוראת לרצח השר פרס

בכיכר צרפת בירושלים ריססו אלמונים כתובת הקוראת לרצח שר החוץ פרס. במרכז לפלורליזם ישראלי מודאגים: "אי אפשר להתייחס לזה בקלות ראש". לשכת שר החוץ: אנו מקווים שהיועץ רובינשטיין יידע כיצד לטפל בכך

ההסתה לרצח פוליטי עדיין כאן: ערב יום הזיכרון הממלכתי ה-7 לראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל רוססו בירושלים כתובות המסיתות לרצח שר החוץ שמעון פרס.
עובדי המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית גילו הבוקר (יום ג') בכיכר צרפת בירושלים כתובת "עונש מוות לבוגדים – שמעון פרס הבא בתור". מדובר באתר מרכזי בעיר, שממנו יוצאות הפגנות רבות.
ענת הופמן, ראש המרכז לפלורליזם יהודי ועובדים נוספים התגייסו למחוק את הכתובת. הופמן אמרה ל-ynet: "בשל השביתה של הרשות המקומית, הבאנו מברשות ומחקנו את זה. זה דבר בלתי נסבל, בטח בערב יום הזיכרון הממלכתי ליצחק רבין". כתובות נוספות שנמחקו: "כהנא צדק, יגורשו הערבים", שהתנוססה מעל היכל שלמה, "מוות לערבים" על בנין הסוכנות וצלב קרס ברחוב עזה.
הופמן סיפרה כי המוחקים נתקלו בתגובות שנעו בין אדישות לבין גינוי של פעולת המחיקה. מהמרכז לפלורליזם יהודי נמסר עוד כי "ישראל צריכה להילחם בכוחות הרסניים מבית באותה נחישות בה היא נאבקת בכוחות הרסניים מחוץ. מדינה שבה נרצח ראש ממשלה לא יכולה להתייחס בקלות ראש לקריאה לרצח אחד משריה".
מלשכתו של שר החוץ פרס נמסר בתגובה ל-ynet כי "אנו מקווים שהיועץ המשפטי לממשלה יידע כיצד לטפל בנושא".
ח"כ אופיר פינס פנה בתגובה למפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, בדחיפות וביקש ממנו להורות על חקירה בעקבות הפרסום ב-ynet על כתובת ההסתה לשמעון פרס. פינס אמר כי בשיחה עם מיקי לוי סופר לו כי נפתחה חקירה מיידית לאתר את המסיתים. לדבריו, "ערב יום הזיכרון לרצח רבין ועוד המדינה עדיין מצויה בזעזוע עמוק יש עשבים שוטים תומכים מדי יום ביומו וגרוע מכך הם גם זוכים ליד מטפחת המסייעת להם לגדול. הגיע הזמן שהגינוי למעשים כאלה יגיע לא רק מהצד השמאלי של המפה אלא גם מאותם אנשים שכפו בנביטתם של זרעי הפורענות הללו מעל המרפסת בכיכר ציון לפני שבע שנים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובת בכיכר צרפת. 7 שנים לרצח רבין
צילום: שימי נכטיילר
מומלצים