שתף קטע נבחר

פרס התעמת עם ח"כים מהימין: "אוסלו חי"

הכנסת דחתה את הצעתו של ח"כ צבי הנדל לבטל את הסכמי אוסלו. שר החוץ פרס נקלע לעימות קולני עם אנשי הימין, במהלכו קרא לעברם: "אם יצחק רבין היה עומד כאן - הוא היה מדבר כמוני"

עימות חריף במליאה סביב ההצעה להכריז על ביטול הסכמי אוסלו: שר החוץ שמעון פרס עלה היום (ד') אל דוכן המליאה כדי להגן שוב על הסכם אוסלו, לאחר שח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי העלה שוב הצעה לביטולם - בפעם השניה בחצי השנה החולפת. ההצעה נפלה לאחר ש-29 ח"כים התנגדו ורק 13 תמכו.
השר פרס נשא נאום חוצב להבות שגרר תגובות ביניים קולניות מספסלי הימין והשמאל כאחד. "אוסלו לא מת, הוא חי וקיים במעמד של חוק. הסכם אוסלו הוא חלק מההסכם הקואליציוני", אמר פרס בנאומו. "אני גאה בהסכם ולא מתחרט", צעק לעבר ספסלי הימין, "אם יצחק רבין היה עומד כאן, הוא היה מדבר כמוני".
ח"כ צבי הנדל הטיח בפרס מספסלי האופוזיציה: "רבין לא סבל אותך". השר פרס לא נשאר חייב: "אתם מביאים את הארץ למחוז שאין בו מוצא... אני הייתי החבר של רבין במובן הכי עמוק של המילה, במובן המדיני של המילה... בגין צדק, לא אתם! לכם אין אלטרנטיבה. רבני יש"ע הם הפוליטיקאים של יש"ע והם פוליטיקאים גרועים, איזה מן רבנים אלה? זו קונייקטורה רעה וחולפת".
"אוסלו נתן לנו מוות, נתן דם, נתן טרור", השיב לו ח"כ מיכאל קליינר (חרות) כשהוא סמוק מכעס. "אתה רוצה להפוך את כולנו לאומה של לוזרים? אני מאמין שעוד תקום וועדת חקירה שתחקור את הפשע הזה".
בעת ההצבעה על הצעת הנדל ישבו במליאה השר ראובן ריבלין וח"כ זאב בוים מהליכוד אך הם לא הצביעו. עם זאת, חבריהם לסיעה, ח"כ אלי כהן וח"כ אברהם הירשזון מהליכוד - הצביעו בעד ביטול הסכמי אוסלו. בעקבות הצבעתם, הכריז יו"ר סיעת העבודה ח"כ אפי אושעיה על הפסקת שיתוף פעולה בין העבודה לליכוד בכנסת. "אופן הצבעתם נוגד את ההסכם הקואליציוני ולכן אנו רואים עצמנו פטורים משותפות זו", אמר אושעיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
פרס. גם רבין היה תומך
צילום ערוץ 1
אתר הכנסת
הנדל. רבין לא סבל אותך
אתר הכנסת
מומלצים