שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביה"ד המשמעתי הפחית 3 נקודות להפועל כפ"ס
  בגזר דין חריף בחומרתו נענשה הקבוצה בהפחתת 3 נקודות בפועל, 4 על תנאי וקנס כספי, בגין חוזה כפול עם המאמן לשעבר יצחק שום והקשר דרסיליה. אלי טביב, שום, דרסיליה והמנכ"ל קצרה ספגו עונשים אישיים. כפ"ס: נערער לבית הדין העליון

  בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל החמיר היום (ד') עם הפועל כפר סבא, לאחר שהפחית ממאזנה שלוש נקודות. בנוסף, ספגה הקבוצה עונש של הפחתת ארבע נקודות על תנאי וקנס כספי בסך 50 אלף שקל.
  העולה החדשה לליגת העל נמצאה אשמה בפרשת חוזה כפול עם מאמנה בעונה שעברה, יצחק שום, לו הובטחו 25 אלף דולר כמענק עלייה שלא הוזכר בחוזה שהוגש לבקרה. בעקבות פסיקת בית הדין, עומד מאזנה של העולה החדשה על מינוס שתי נקודות.
  בנוסף, בית הדין קבע כי כפר סבא ערכה חוזה כפול עם קשרה בעונה שעברה, גיורגי דרסיליה, לו הובטחו עשרת אלפים דולר כמענק עלייה שלא הוזכרו בחוזהו. באשר לחשדות לחוזה כפול עם השוער ערן שיינזינגר יצאה כפר סבא זכאית.
  פרט לעונש הקבוצתי, ספגו כל המעורבים בפרשה עונשים אישיים. הבעלים של הקבוצה, אלי טביב, הורשע אך ורק באשר לפרשת חוזהו של המאמן לשעבר, שום. עם זאת, הדיין חיים אלחדיף כתב בגזר הדין: "בכל שלושת התיקים שנדונו היה אלי טביב הרוח החיה והעושה, בין אם שימש בתפקיד רשמי ובין אם היה היו"ר שבדרך, ושום החלטה לא נעשתה ללא ברכתו או הסכמתו".
  טביב נקנס בסכום של 30 אלף שקל והרחקה על תנאי לשנה מכל תפקיד בהתאחדות לכדורגל למשך שנתיים.
  גם המאמן יצחק שום לא יצא נקי מפסיקת בית הדין, כשספג קנס של עשרת אלפים שקל והרחקה על תנאי לשנה מכל תפקיד למשך שנתיים. אלחדיף: "מדובר באחת העבירות החמורות של תקנון הרשות לבקרת התקציבים ועונש על תנאי כפי שהציעה הבקרה אינו משקף את חומרת המעשה".
  גיורגי דרסיליה, שהודה באשמה, ספג קנס של חמשת אלפים שקל והרחקה על תנאי משמונה משחקים למשך שנתיים.

  כפ"ס: "זו פסיקה קשה מאוד"

  מנכ"ל הקבוצה, גבי קצרה, הורשע גם הוא בפרשת החוזה הלא חוקי עם גיורגי דרסיליה, נקנס בעשרת אלפים שקל וספג עונש הרחקה על תנאי הזהה לזה של טביב. בתגובה על ההחלטה, אמר קצרה: "זו פסיקה קשה מאוד, ואפילו לא הגיונית. אנחנו נערער על כך לבית הדין העליון של ההתאחדות".
  יצחק שום סירב להגיב לידיעה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי רוט
  הרוח החיה. טביב
  צילום: יוסי רוט
  צילום: יוסי רוט
  עבירה חמורה. יצחק שום
  צילום: יוסי רוט
  ארכיון ידיעות אחרונות
  הודה באשמה. דרסיליה
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים