שתף קטע נבחר

אנשי הימין הקיצוני לא נכנסו למרכז הליכוד

בנו של הרב כהנא ואחד מאנשי המחתרת היהודית שהיו שייכים לרשימת מחנה שרון - נשארו בחוץ. "אני משוכנע שלהרבה אנשים הוקל", אמר בכיר בסניף הירושלמי של הליכוד

הלילה (יום ב') נודע כי ברוך כהנא, בנו של מנהיג כך הרב מאיר כהנא, ושאול ניר, מאנשי המחרת היהודית – הובסו במירוץ לרשימת מרכז הליכוד מטעם הסניף הירושלמי של המפלגה.
השניים היו שייכים לרשימת המתמודדים של סמנכ"ל הליכוד רפי בר-חן ממחנה שרון, שנחל כישלון ולא הצליח להכניס אף נציג למרכז הליכוד.
בליכוד היה חשש עד להיוודע התוצאות הלילה, מכניסתו של כוח ימני קיצוני לליכוד שיוכל בעתיד להיבחר לכנסת ואף פרוש ולהקים סיעה מתחרה משלו. "עכשיו כשיודעים את התוצאות, אני משוכנע שלהרבה אנשים הוקל בשל אי בחירתם", אמר גורם בכיר בסניף הליכוד בירושלים.
בקרב הפוליטי בירושלים ניצח מחנהו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו המעוניין להתמודד שוב על ראשות הליכוד. מחנה שרון הובס. עו"ד רוני בראון נבחר במקום הראשון מקרב כל 165 נציגי העיר לוועידת הליכוד הקרובה כאשר זכה בלמעלה מ-6000 קולות. ראש העיר אהוד אולמרט נבחר למקום הראשון במועצת הסניף הירושלמי.
יו"ר ועדת הבחירות בליכוד, השופט אורי שטרוזמן, פירסם גם את תוצאות 15 מוקדי ההצבעה הנוספים, וגם שם היו כמה תוצאות מעניינות, המעידות על הקרב המתלהט בין מחנה שרון למחנה נתניהו: חיים בשארי, עוזרו הפוליטי של נתניהו, נחל כישלון מוחץ בבחירות לסניף בפתח תקוה ומי שנבחרו הם אנשי שרון, גסטון מלכה ומיכי רצון. מלכה זכור כמי שפוצץ את ועידת הבחירות של הליכוד בפתח תקווה ב-84' לאחר שזרק עגבניות על הבמה.בבאר שבע, מוקד הכוח הפוליטי של השר סילבן שלום, ניצחה דווקא רשימה משותפת לשני המחנות של שרון ונתניהו ובראשה אנדריי אוזן וסימה נבון; בסניף בתל אביב-יפו העמיק שרון את אחיזתו עם בחירתו של מקורבו, איתן סולמי.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: מיכאל קרמר
הבחירות בסניף ירושלים. רווח לנו
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים