שתף קטע נבחר

ראשל"צ: ריכוז של יוצאי אתיופיה ברמת אליהו

כ- 100 משפחות יוצאות העדה האתיופית הצטרפו לאחרונה לשכונת רמת אליהו בראשל"צ, העירייה: הם רוכשים דירות לפי בחירתם החופשית

"שכונת רמת אליהו מאופיינת בריכוז יתר של יוצאי אתיופיה", מתלוננים יוצאי העדה המתגוררים בשכונה. לאחרונה הצטרפו לרמת אליהו עשרות משפחות יוצאות אתיופיה, ולטענת חלק מהתושבים הדבר מקשה על בניית שכונה הטרוגנית של ותיקים ועולים. נציגי הקהילה ברמת אליהו טוענים כי ריכוז העולים בשכונה אחת פוגם באפשרות של יוצאי אתיופיה להתערות בחיי הקהילה הישראלית.
לאחרונה פנו כמה מהתושבים לאיינאו סנבטה הגר בשכונה, כדי שיפעל לשינוי המגמה מול העירייה. סנבטה כתב לראש העירייה, מאיר ניצן, וביקש לשוחח איתו בעניין. סנבטה: "אני לא יודע אם ראש העירייה ער לבעייתיות בריכוז העולים מאתיופיה בשכונה אחת. המצב הזה גורם להתמרמרות רבה בקרב האנשים בשכונה. הקהילה מבקשת לפעול עכשיו למען ילדינו בעתיד. צריכים ללמוד מטעויות העבר". תושב אחר בשכונה: "בעצם זה שמשפחות אתיופיות מגיעות רק לרמת אליהו, אנחנו מופרדים משאר הקהילה. אנחנו רוצים שכל האזרחים יקבלו אותנו בצורה שווה".
עיריית ראשל"צ: "בשכונת רמת אליהו מתגוררות כ- 250 משפחות מעולי אתיופיה. בשנה האחרונה נוספו לשכונה כ- 100 משפחות. המשפחות מקבלות משכנתאות לרכישת דירה ממשרד השיכון, ורוכשות דירות בשוק החופשי באזורים בהם מחירי הדירות תואמים את גובה המשכנתאות שהם מקבלים, על פי בחירתם החופשית".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
350 עולים מאתיופיה באותה השכונה.ניצן, ראש עיריית ראשל"צ
מומלצים