שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "ווארפ", האם שומעים? עבור!

  אמיר לין על אלבום הבכורה של רועי ירקוני, מארג אלקטרוני קסום שנמשך 45 דקות

  כששומעים את דיסק הבכורה של רועי ירקוני, אי אפשר שלא להצטער בשביל הבחור. באמצע החיים, רצוף בכוונת טובות וחף משיקולים מסחריים, כותב מתכנת מחשבים דיסק על חלומות. ככה סתם, באולפן ביתי, בסוף יום עבודה, בתוך הבליל של עזה-טברנה-ודידי הררי, יושב בחור בן 30 ומרשה לעצמו לחלום.
  אז למה להצטער בשבילו? כי הוא חי בישראל. לא צריך להתאמץ יותר מדי כדי לזהות את הפוטנציאל של הדיסק. צריך עוד פחות להתאמץ כדי להבין שאם ירקוני היה נופל למכבש יחסי הציבור של ninja tune או warp, הם כבר היו הופכים אותו לכוכב. לא פחות.
  אבל בביצה המקומית, אין למוזיקה שלו מקום. אתם לא תשמעו אותו, אין הרבה סיכוי שתקראו עליו והאמת, בלי הפילנטרופיות של מוטי שהרבני, איש נושאי המגבעת והבעלים של הלייבל "פוך", הדיסק של ירקוני היה מתבזבז על איזו מגירה בארון עמוס. תשאלו את חיים שמש.
  אבל את ירקוני המציאות לא מעניינת, הוא הרי הוציא דיסק על חלומות. כבר בקטע הראשון ("magic"), פריטת הנבל שולחת הפוכה למציאות. חלומות אימה ("dream home"), חלומות מתקתקים ("honey 19") וחלומות מטורפים ( your laughter")") מזכירים את הימים היותר יפים במוחו הסהרורי של פרויד.
  ירקוני, שבזמנו הפנוי משמש גם כקלידן של להקת הרוק המתקדם ורדון (www.verdun.co.il), מצליח ליצור בדיסק קרוסאובר טבעי של סגנונות. המעטה האלקטרוני (סליחה על המילה הגסה) שולט בכיפה, אבל אלמנטים של ג'אז, רוק מתקדם וכמה שריטות מסרטים, חודרים את המארג האלקטרוני ובמשך 45 דקות מעסיקים את האונה השמאלית.

  שלוש תהיות לסיום:

  1. מה גורם לתלמידים המוכשרים של רימון לעזוב באמצע?
  2. מתי מוטי שהרבני יזכה לפרס על מפעל חיים?
  3. מתי ייצא סוף סוף הדיסק של ורדון?

  "The best of what dream are made of", רועי ירקוני, "פוך".


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים