שתף קטע נבחר

נאום שרון: "צריך מנהיגות אחראית"

ראש הממשלה נשא בוועידת הליכוד נאום ממלכתי, שבו אמר כי ימשיך להילחם בטרור ולנהוג באחריות. הדברים המלאים

"ברצוני לברך את הנוכחים, ובראשם את ראש הממשלה לשעבר ושר החוץ היום, בנימין נתניהו, סגני השרים, ח"כים שלנו וחברים חדשים שמצטרפים אלנו ומחזקים את כוחנו, ראשי ערים ובראשם ראש העיר ירושלים, אהוד אולמרט. אני נוהג לכנותו מפקד העיר, אתה חסר לי ליד השולחן הזה, אבל בטח תגיע. ראשי מועצות וסגניהם, צירי הוועידה, חבריי לדרך. אני רוצה, לפני שאומר את דבריי, להזכיר שני אנשים שהיו חברים בפורום הזה מי לאחרונה ומי בעבר. אני רוצה להזכיר את הגברת אסתר רזיאל נאור שנפטרה, עוד מלוחמי המחתרת, ואת ראש עיריית לוד, מקסים לוי ז"ל. ואי אפשר לא להעלות ביום הזה את הקורבנות האחרונים, קורבנות הטרור שנפלו.
לפני זמן קצר התכנסנו בירושלים לפתוח את ועידת הליכוד. מאז השתנתה המציאות הפוליטית לישראל לחלוטין. בניגוד לאינטרס הלאומי, בניגוד לשכל הישר ובניגוד לרצון רוב העם, מפלגת העבודה החליטה לפרק את ממשלת האחדות הלאומית בגלל גחמה אישית, וכדי לקדם את מטרותיה הפוליטיות. חברו לה גורמים אחרים בימין הקיצוני שניסו לנצל את המצב הזה לסחטנות פוליטית נוספת. אני אומר לכם היום במלוא האחריות - אין ולא הייתה סיבה אמיתית לפרק את ממשלת האחדות הלאומית. אין ולא הייתה סיבה אמיתית לגרור את העם הזה לבחירות בשעה הזו.
עם ישראל עומד בשעה קשה מאוד. אתמול שוב עמדתי שם וראיתי את הדם, ראיתי את מה שהדמיון אינו יכול להעלות על הדעת. תמונות של אמא המגוננת על ילדיה, תינוקות תמימים שנרצחו בחדרם, דם שפוך על המיטות, על המצעים, על הצעצועים. עמדתי שם ובראשי נשמעה זעקת המשורר הלאומי: "וארור האומר נקום. נקמה כזו, נקמת דם ילד קטן, עוד לא ברא השטן". אף רוצח לא יינקה ממסע הרצח הזה נגד החברה הישראלית, אף ולא אחד.
אנחנו נאבק בטרור ואנחנו ננצח אותו. אבל הביטחון לא יושג בסיסמאות ובפתרונות קסם. ביטחון יושג אך ורק בזכות הנחישות שלנו לעמוד ולפעול בקור רוח, בשיקול דעת, באחריות. ביטחון יושג בזכות הדביקות במשימה ואומץ הלב של חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל ומג"ב, שניצבים חשופים מול המתאבד, מול היורה ומול מכונית התופת, ובולמים אותם בגופם ובנשקם. של אנשי המודיעין, השב"כ והמוסד האלמוניים, שיודעים בתחכום ובמיומנות לזהות מראש את כוונת הרצח ולספק התרעה ממוקדת, לפעמים ימים, לפעמים דקות לפני ביצוע. של המתיישבים היהודים באשר הם, העומדים בקו החזית הראשון ודבקים בחייהם אל מול מסע הרצח הנורא. של מאות אלפי המתנדבים הנענים יום יום ושעה שעה. של אזרחי ישראל כולם, המגלים כושר עמידה מול אלה המנסים לשבור את רוחנו. זוהי חומת המגן האמיתית של עם ישראל בימים אלה.
ביטחון יושג אחרי שהאויב יוכה בבתיו, בעריו ובמקומות המחבוא שלו, ולשם כך אנו נכנסים לכל מקום, פועלים בכל זמן כל הזמן. איננו מתגוננים. אנו תוקפים את הטרור במאורתו, את פעיליו, את מבצעיו, את משלחיו, את המסיתים לו ואת הממנים אותו. אנחנו נאבק בטרור, אנחנו ננצח אותו ואנחנו נגיע בעזרת השם לשלום המיוחל.
הטרור לא עושה אבחנה בין ילדים, נשים, מתיישבים וחיילים. הטרור גם אינו עושה אבחנה בין ערים, מושבים, התנחלויות או קיבוצים. הטרור מבחין אך ורק ביהודים ובאלה מבין אזרחי ישראל העומדים אצנו במאבק.
במלחמה מול הטרור כולנו יחד, ואת זה חייבים אויבינו גם לראות, גם לשמוע וגם להרגיש יום יום. לכן, חשובה האחדות הלאומית שלנו, ולכן חשובה ממשלת האחדות הלאומית לניצחון במלחמה נגד הטרור ובחתירה להסדר מדיני.
מייד לאחר הפרוק חסר האחריות של ממשלת האחדות פניתי למיטב הכוחות כדי לשלב ידיים ולשאת יחד באחריות לניהול ענייני המדינה. היו מי שסירבו, היו מי שהציבו תנאים מיוחדים, אבל היו גם אלה הטובים יותר שהסכימו.
שר הביטחון שלנו, הרמטכ"ל לשעבר שאול מופז, שבגלל נסיבות הזמן הוא לא יושב אתנו ליד השולחן. שר הביטחון ביקש ממני הערב למסור לכולכם, לכולנו את ברכתו החמה. חברנו בנימין נתניהו, רה"מ לשעבר, שגריר, מסביר ודיפלומט מהמעולים ביותר, נענה לקריאה. הוא יושב עמנו סביב שולחן זה כשר החוץ של מדינת ישראל. על הסכמתם לבא ולשרת יחד ולפעול בעיצה אחת, על כך נתונה להם הוקרתי, ואני בטוח שנתנוה להם הוקרת כל היושבים כאן וכל אזרחי ישראל.
עם ישראל רוצה מנהיגות אחראית. מנהיגות שפועלת בשיקול דעת. מנהיגות שמעדיפה בכל מקרה את האינטרס הלאומי על פני האינטרס המפלגתי או האישי. הניסיון הלאומי מלמד אותנו שאסור לפעול מתוך נמהרות וחוסר שיקול דעת. יש לשקול בזהירות ובאחריות כל מהלך. מנהיגות לא פועלת מתוך תאוות נקם. אנחנו פועלים בדרך מקצועית ונכונה שמאפשרת לנו להמשיך ולהילחם בטרור ללא הפרעות ולחצים כלשהם מבחוץ.
חבריי, אנו עומדים בפני שנה של הכרעות, המהלומות שיורדות על ראש הטרור עשויות להביא למפנה היסטורי, מפנה שבו החברה הפלסטינית תבין שעליה לזנוח באמת ובתמים את דרך המלחמה, ולהסיר מעליה את ממשלת הטרור שרודה בה, וללכת אתנו לכיוון של הסדר מדיני. הסדר כזה - התקדמות בנתיב המדיני - יביא גם להגברת הצמיחה ולחידוש ההשקעות במשק. זו התשובה האמיתית למצבנו הכלכלי ואנחנו נגיע לכך.
ארה"ב, העומדת בראש המלחמה נגד הטרור העולמי, תפעל לשחרר את העולם מאיום ההשמדה ההמוני שנובע מאיזורנו ומאיים על העולם כולו. אני רוצה להבטיח לכם: מדינת ישראל ערוכה לכל התפתחות אפשרית. בכל ההתפתחויות האלה יש סיכויים ויש סיכונים. אנחנו נדע לעמוד מול הסיכון כשצריך ולנצל את הסיכוי כשאפשר.
אני לא אפזר הבטחות שווא ביד נדיבה, אני לא אגרר למסע בחירות פופוליסטי ולא ארכב על כל רוח פוליטית מזדמנת. אני אמשיך בדרכי בנחישות, באחריות ובשיקול דעת.
אנו רואים שהציבור בישראל תומך בדרכנו זו. הליכוד נכנס לכנסת הזו לפני כארבע שנים עם 19 מנדטים ויחזור אליה בכח כפול ויותר מכך.
נקים ממשלה רחבה ככל האפשר, ממשלה שתבטא ותייצג את האחדות הלאומית שיש בעם באמת. ממשלה שבה הכוחות הטובים ביותר, אלה שכאן איתנו על הבמה ואחרים יתגייסו לשרת ולהנהיג. ממשלה שתהיה מסוגלת לקבל הכרעות קשות ולהוביל אותנו קדימה. ממשלה שהליכוד - גדול וחזק מתמיד - יעמוד במרכזה ויקבע את דרכה ואת כיוונה.
לשם כך כולנו צריכים להתגייס ולעמוד במבחן. כולכם תקראו לדגל, אם בממשלה או בשירותה, אם במוסדות התנועה או בעבודה בשטח, ברחובות, בבתים, בדרכים ובקלפיות. אנחנו ננצח כי אנחנו צודקים. אנחנו ננצח כי אנחנו מאוחדים. אנחנו ננצח כי לעם הזה, העם הטוב והאמיץ הזה, מגיע לחיות בביטחון ובשלום במולדתו היחידה , בארץ ישראל.
תודה רבה ובהצלחה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
"לא אפזר הבטחות שווא ביד נדיבה". שרון
צילום: ערוץ 1
מומלצים