שתף קטע נבחר

ח"כ ברקה: "האינתיפאדה היא התשובה הנכונה"

ח"כ ברקה אמר לסטודנטים באוניברסיטת ביר זית: "אנחנו מברכים ומעריכים את האינתיפאדה הזו". הוא קרא גם לערביי ישראל "לתרום לאינתיפאדה". היועץ רובינשטיין הורה לבדוק אם יש בדברים חשד לעבירה פלילית

ח"כ מוחמד ברקה קורא לערביי ישראל לסייע לאינתיפאדה הפלסטינית. בנאום בפני סטודנטים באוניברסיטת ביר זית (שבת) אמר ברקה כי "על ערביי ישראל לתרום לאינתיפאדה ולא להסתפק בהבעת סולידריות". בשיחה עם ynet הבהיר ברקה כי בדבריו אלה לא התכוון לכך שעל ערביי ישראל להצטרף למאבק הפלסטיני. "בכל מקרה", הוא מדגיש, "לא התכוונתי לתרומה בפעולות אלימות".
ברקה אמר לסטודנטים באוניברסיטת ביר זית כי "אנחנו מברכים ומעריכים את האינתיפאדה הזו ואנו חושבים כי זו התשובה הנכונה, בזמן הנכון, גם אם אולי קצת מאוחר מדי".
לדבריו, "אנחנו, בני העם הפלסטיני בגליל, במשולש ובנגב, בתוקף מעמדנו, ראינו, ועודנו רואים כי בנוסף לתפקיד הציבורי ולבעיות הפרטיות שלנו בתוך החברה בישראל ובתוך מדינת ישראל, מוטלת עלינו משימה שהיא איננה סולידריות עם עמנו הפלסטיני, או סולידריות עם האינתיפאדה, אלא עלינו לתרום, בתוקף מעמדנו המיוחד, למאבק של עמנו הפלסטיני לשחרור ולעצמאות".
בשיחה עם ynet הכחיש ברקה כי קרא לפעולות אלימות של ערביי ישראל. "אמרתי בסך הכל שהאוכלוסיה הערבית צריכה לתרום למאבק לשחרור מהכיבוש, תרומה שתהיה דרך המשקל הפוליטי של פעולות מחאה".
היועץ המשפטי לממשלה הורה לפרקליטות לבדוק אם יש בדברי ח"כ ברקה משום עבירה על הפקודה למניעת טרור. בשלב הנוכחי הורה היועץ המשפטי לממשלה על בדיקה פנימית של הדברים בפרקליטות ובסיומה יוחלט אם יש מקום להורות על פתיחת חקירה במשטרה.
בפאנל בו נשא דברים ברקה, נאם גם מפקד התנזים, מרואן ברגותי, שקרא להמשיך באינתיפאדה "ולהביא אותה לכל רחוב ולכל התנחלות בישראל". לדבריו, "האינתיפאדה נועדה להביא להחזרת הפליטים לבתיהם, לשים קץ לכיבוש, להשיג עצמאות ולהשליט את ריבונות הפלסטינים על ירושלים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
ברקה. לא אמרתי
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: איי אף פי
ברגותי. להביא את האינתיפאדה לכל רחוב בישראל
צילום: איי אף פי
משה שי
יבדוק את דברי ברקה. היועץ רובינשטיין
משה שי
מומלצים