שתף קטע נבחר

סרטון תעמולה במצרים: "שרון הוא בולדוזר של דם"

סרטון תעמולה, ששודר בערוץ מצרי ובערוץ הלווין באבו דאבי, אומר כי שרון "שייך למנגנון צבאי גזעני". מקורבי רה"מ: "זה משודר ללא ספק בהסכמה שבשתיקה של השלטונות"

"הוא בולדוזר של דם, ששייך למנגנון צבאי גזעני, ששופך את דם הערבים עוד משנת 1948". במלים אלה מתאר הקריין בסרטון תעמולה ערבי, את ראש הממשלה, אריאל שרון. הסרטון, המלא בדברי שטנה נגד שרון, הוקרן אתמול (ג') בערוץ המצרי "Nile TV" ובערוץ הלווין באבו דאבי.
הסרטון, שנמשך חצי שעה, מציג, לכאורה את קורות חייו של שרון ובמהלכו הוא מושווה להיטלר, על-ידי הצגת תמונות של היטלר מול תמונותיו של ראש הממשלה.
עוד מציג הסרטון את תמונת ראש הממשלה לצד תמונות של גופות, במסגרת סקירה, לכאורה, של מעשי טבח, ששרון כביכול אחראי להם. בסרטון ניתן לראות גם את מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול ואת נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, ליד תמונות של הרוגים, כך שהצופה עלול לקבל את הרושם שמעשי הטבח נעשו בחסות אמריקנית.
בנוסף, נכתבה בכתובית בגוף הסרט המלה "שרון", כשהיא נראית כאילו נכתבה בדם.
גורמים בקרבת ראש הממשלה שרון מסרו היום בתגובה כי "מדובר ב-20 דקות צרופות של רעל. אם בתקופת התעמולה הנאצית היו מנסים להפיק סרט כזה, לא היו מצליחים להגיע לרמה של סרט התעמולה הזה נגד ראש הממשלה. הפרופיל של שרון מוצג כפרופיל של רוצח, נאצי, שמנהל מדיניות של רצח עם. זה משודר ללא ספק בהסכמה שבשתיקה של השלטונות".
הגורמים ציינו כי לכך מתכוון ראש הממשלה כשהוא מדבר על ניסיון של העולם הערבי להשפיע על מערכת הבחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מתערבים במערכת הבחירות. שרון
צילום: רויטרס
מומלצים