שתף קטע נבחר

איש הצללים של עמרי שרון

גמליאל חסון, תושב אשדוד, הפך בחודשים האחרונים למקורב מאוד לעמרי שרון. ממרום תפקידו כאחראי על הקמת המוזיאון בנמל אשדוד הוא טווה קשרים פוליטים מצויינים בדרום, וסייע לבנו של ראש הממשלה

הצלחתו של עמרי שרון בבחירות לרשימת הליכוד נעוצה לא רק בייחוסו המשפחתי, אלא גם בעבודת שטח מעולה. אחד האחראים להרצתו הוא מי שהפך בחודשים לאיש הצללים שלו, גמליאל חסין, תושב אשדוד.
חסין, בן 30, הוא דמות מוכרת באשדוד, בעיקר בזכות פעילותו בנמל. הוא החל לעבוד בנמל אשדוד בשנת 95', בגיל 23, כפועל פשוט בענף התפעול. במרץ 2001 סער הנמל כאשר הוא מונה במפתיע לעוזר מנהל הנמל, תפקיד שלא היה קיים עד אז. במשך חודשים ארוכים מחו ועדי עובדים שונים על המינוי, עד שחסין ויתר עליו. במקום זאת הוא קיבל תפקיד שהוגדר על ידי אנשי הנמל כ"תמוה" - האחראי על הקמת מוזיאון הנמל, שיוקם מתישהו בעתיד, אם בכלל.
את עמרי שרון הכיר חסין, המוכר בכינוי "גומה", במצודת זאב במערכת הבחירות בשנת 2001. בין השניים נוצר קליק ומאז הפכו לחברים, כששרון מנצל את קשריו הפוליטים של חסין בדרום.
חסין נחשב לאדם בעל עמדת השפעה רבה בדרום. בשנת 98' הוא סייע בחשאיות לשמעון כצנלסון, להגיע להישג נדיר - 9 מנדטים במועצת עיריית אשדוד ותפקיד מממלא מקום ראש העיר. בעת הבחירות למרכז הליכוד התמודד שרון הבן באשדוד, בעידודו של חסין. גורמים פוליטיים בעיר לא אהבו את "האורח מבחוץ", אבל חסין פעל מאחורי הקלעים והביא לכניסתו של שרון למרכז תוך השגת תמיכה גם מאנשי נתניהו מובהקים ותוך השגת ניצחון על מחנהו של ראש העירייה צבי צילקר.
עמרי שרון מודה כי חסין "חבר טוב שלו", אך לא מפרט. חסין עצמו נוהג שלא להתראיין ומעדיף לזרוע ערפל על פעולותיו. דובר נמל אשדוד אישר ל- ynet , כי חסין לקח חופשה ללא תשלום עד למועד לא ידוע.
"גומה הוא האיש הכי מעורה במה שקורה למרות שאינו נושא בתפקיד רשמי. יש לו מוח חריף ויכולת מדהימה לנתח בעיות מורכבות", אמר השבוע בעל תפקיד בכיר בעיריית אשדוד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיתון כל הדרום
איש הצללים. חסין
צילום: עיתון כל הדרום
מומלצים