שתף קטע נבחר

רשם המפלגות: "ישראל אחרת" רשאית לרוץ לכנסת

הרשם דחה את עתירת חברי "שינוי" נגד ההתמודדות. ב"ישראל אחרת" מרוצים: "הוכח שאי אפשר לעצור כוח צעיר ורענן". מגישי העתירה: נערער

"ישראל אחרת" תוכל לרוץ כמפלגה בבחירות הקרובות לכנסת. כך החליט היום (ב') רשם המפלגות, שדחה את עתירתם של חברי "שינוי" נגד ההתמודדות.
שלושה מחברי "שינוי" הגישו בשבוע שעבר את העתירה, בטענה ש"ישראל אחרת" גייסה כספים כעמותה והשתמשה בהם כמפלגה, פעולה שמהווה עבירה על חוק מימון מפלגות. טענה נוספת שהועלתה: הקירבה בין שמה של "ישראל אחרת" לבין "ישראל אחת", כפי שכונתה הרשימה המשותפת בראשות ברק בבחירות 99', ואשר כללה את העבודה, גשר ומימד.
רשם המפלגות קבע כי טענתם של המתנגדים "חסרת כל יסוד", וכי הראיות שהציגו השלושה אינן מספיקות להוכחת טענתה. מגישי העתירה - אביאל אהרון, אדיר בנימיני ואמיר סלע - הגדירו את החלטת רשם המפלגות כ"מוזרה", והבהירו כי בכוונתם להגיש ערעור לבג"ץ.
ממפלגת שינוי נמסר כי שלושת מגישי העתירה פעלו כאנשים פרטיים, ואינם מייצגים את המפלגה. "לא הגשנו אף התנגדות לרשם וגם לא נגיש", אמרו בתנועה ל-ynet. "הדבר היחיד שהתנגדנו לו הוא החוק שניסו להעביר בכנסת, שמשמעותו קיצור הליכי רישום המפלגות, ואשר נועד להקל על ישראל אחרת בפרט".
ב"ישראל אחרת" מביעים סיפוק רב מן ההחלטה, ומקווים שתשפיע גם על הבוחרים. "חוסר הוודאות בנוגע להתמודדות שלנו בא לידי ביטוי גם בסקרים", מסביר איתי בן חורין, חבר במפלגה. "ייקח לאנשים כמה ימים, אבל הם יפנימו את העובדה שאנחנו רצים לכנסת". בועז נול, יו"ר ישראל אחרת: "הפוליטיקאים רצו לשמור על הכנסת לעצמם כמועדון סגור- ונכשלו. אנחנו נניע את הכנסת מבפנים". עו"ד שמואל ליאור, שייצג את המפלגה אצל רשם המפלגות, אמר כי "הוכח שלא ניתן לעצור כוח צעיר, איכותי ורענן, המבקש לחולל שינוי בכנסת".
ביום רביעי הקרוב תציג "ישראל אחרת" את רשימת מועמדיה לכנסת, ואת קמפיין הבחירות המתוכנן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
נול. נניע מבפנים
שאולי שם טוב
צילום: גילי כהן מגן
לפיד. לא מייצגים
צילום: גילי כהן מגן
מומלצים