שתף קטע נבחר

"בעקבות פרשת גנוסר - ראשיד בדרך לעזיבת הרשות"

מקורות פלסטיניים ל-ynet: יועצו הכלכלי של ערפאת מנסה לייצא את הונו מהרשות לקראת יציאה סופית לחו"ל. אנשי ראשיד: הלחץ האמריקני ו"פרשת גנוסר" הביאו לכך שראשיד איבד כל לגיטימציה

מקורות פלסטינים אומרים הערב (יום ד') ל-ynet כי יועצו הכלכלי של ערפאת, מוחמד ראשיד, הצלע הפלסטינית המרכזית בפרשת יוסי גנוסר, פועל בימים אלה לחיסול עסקיו בשטחים לקראת יציאה סופית מהרשות הפלסטינית.
על פי תחקיר "מעריב", ניהל ראשיד יחד עם בכיר השב"כ לשעבר יוסי גנוסר, את חשבונו של ערפאת בשוויץ במהלך האינתיפאדה. שותפו של גינוסר טען בכתבה כי השניים קיבלו עמלות של מיליוני דולרים על ניהול החשבון ועל ביצוע עיסקאות עבור ערפאת והרשות הפלסטינית.
מעמדו של ראשיד נחלש מאוד בחודשים האחרונים, עוד לפני חשיפת "פרשת גנוסר". מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי בעקבות הלחץ האמריקני על ערפאת להוציא מידי ראשיד את הטיפול בכספים ולהעבירם לטיפולו של שר האוצר, סלאם פאייד, נחלש מאוד מעמדו של ראשיד. עם אפשרות עזיבתו של ראשיד, אומרים המקורות כי ישראל תאבד גורם מתון מאוד שהיה מבין האנשים הבודדים מאוד שיכלו להשפיע על ערפאת.
בסביבתו של ראשיד אומרים בתגובה ל-ynet כי בעסקיו עם גנוסר, לא היה שום מאפיין של שחיתות, וכי לכל היותר ניתן לומר שעסקים אלה לקו "בניגוד אינטרסים".
אנשי ראשיד אומרים כי כל העסקים שניהל ראשיד מאז 1994, היו ידועים לאמריקנים ולישראלים, אולם בחודשים האחרונים איימו האמריקנים על ראשיד להעביר את כל הכספים לפאייד. על פי המקורות, הלחץ האמריקני הביא לכך שראשיד, כורדי ולא פלסטיני, יאבד כל לגיטימציה, הן בעיני ערפאת, והן בעיני כל מי שמסביבו, מה שמסביר את מאמציו של ראשיד לנסות ולייצא את כל הונו ורכושו הפרטי לקראת עזיבת השטחים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מוחמד ראשיד. היועץ עוזב?
צילום: איי פי
צילום: שאול גולן
גנוסר. הפרשה מעוררת הדים ברשות
צילום: שאול גולן
מומלצים