שתף קטע נבחר

פורסמה רשימת ש"ס לכנסת: נאמני דרעי בחוץ

בראש הרשימה אלי ישי ושלמה בניזרי. נאמניו של דרעי, סוויסה ומלול לא יתמודדו גם ברשימת "אהבת ישראל" לכנסת, בעקבות בקשה נרגשת מאריה דרעי

מועצת החכמים של ש"ס פרסמה הערב (יום ה') את הרכב הרשימה לכנסת, ונאמניו של אריה דרעי מחוץ לרשימה.
הרכב הרשימה לפי הסדר:
1. אלי ישי
2. שלמה בניזרי
3. ניסים דהן
4. אמנון כהן
5. יצחק כהן
6. דוד אזולאי
7. משולם נהרי
8. יצחק וקנין
9. יאיר פרץ
10. ניסים זאב
11. יעקב מרגי
12. עופר חוגי
13. פיני צברי
14. יואב בן צור
15. ליאור גבאי
16. רפי מלאכי
17. שמואל בן עטר

סערה במועצת החכמים

הערב, לאחר מסע לחצים ארוך הגיע חבר מועצת החכמים, הרב שלום כהן, לביתו של הרב עובדיה יוסף לדיון בהרכב רשימת ש"ס לכנסת. בדיון נכחו גם שני חברי המועצה האחרים, הרבנים משה מאיה ושמעון בעדני.
קודם לכן התנהלה אחר הצהריים שיחת טלפון קשה בין הרב עובדיה יוסף לבין חבר מועצת החכמים וראש ישיבת פורת יוסף, הרב שלום כהן. בשיחה איים הרב כהן לפרוש ממועצת החכמים אם נאמניו של דרעי לא ישובצו במקום ריאלי ברשימה, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet.
לטענת מקורביו של הרב כהן, הרב עובדיה קילל אותו ואמר לו כי ירדוף אותו כל ימי חייו. מקורבי הרב עובדיה יוסף טענו כי הציטוט אינו מדויק וכי הרב אמר רק: "אני לא אמחל לך. לא בעולם הזה ולא בעולם הבא". מביתו של הרב עובדיה נמסר כי בעקבות השיחה, אמר הרב כי הוא לא מעוניין שחכם שלום כהן יגיע הערב לישיבת מועצת החכמים לדיון שבעקבותיו יקבע הרכב הרשימה לכנסת.
אחד ממקורביו של הרב שלום כהן אמר ל-ynet בתגובה לשיחה כי "תנועת ש"ס תקעה היום את הסכין האחרון בקשר שבין בני התורה הספרדים לבינה. ש"ס נתנה סטירה למנהיג עולם הישיבות הספרדי - ראש ישיבת פורת יוסף, ספינת הדגל של עולם התורה הספרדי".
הבוקר נעדרו חמישה חברי כנסת מש"ס, המזוהים עם אריה דרעי, מישיבה מיוחדת שכינס מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו. בישיבה הוחתמו חברי הכנסת על מכתב התחייבות לציית למרותו של הרב עובדיה. בכירים בש"ס אמרו הבוקר כי חמשת הח"כים הנעדרים, אלי סוויסה, רחמים מלול, יצחק גאגולה, יצחק סבן ואריה גמליאל הוזמנו לישיבה, ומכיוון שלא הגיעו, לא שולבו במקומות ריאליים.

נאמני דרעי מחוץ לרשימת הרב כדורי

הערב (יום ה') התפוצצו המגעים בין חברי הכנסת אלי סוויסה ורחמים מלול מש"ס, לבין סיעת "אהבת ישראל" של הרב כדורי. הח"כים הפסיקו את המגעים לאחר שקיבלו בקשה נרגשת מאריה דרעי לעשות זאת. השניים לא ידעו להסביר מדוע דרעי אסר עליהם לבצע את מהלך החבירה לרשימת כדורי, למרות הדחתם הצפויה מרשימת ש"ס.
רשימת "'אהבת ישראל' – בנשיאות גדול המקובלים הרב יצחק כדורי" הגישה שלשום את רשימת מועמדיה לכנסת. במקום הראשון נמצא נכדו של הרב כדורי, יוסי כדורי, אחריו מאיר עמר, רפי בראל, שמעון בליטי, דן בן אליהו ושמעון גרסון, בכיר פעילי ש"ס במעלה אדומים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
הרב עובדיה. סערה במועצת החכמים
צילום:דודו בכר
צילום: שלום ברטל, ארכיון ידיעות אחרונות
סוויסה. בדרך לרשימת הרב כדורי?
צילום: שלום ברטל, ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים